Każda z nas dba o swój wygląd, zdrowie i samopoczucie. Dokładamy wszelkich starań, by nasze ciała wyglądały młodo, skóra była napięta i pozbawiona zmarszczek, a piersi i pośladki pełne, jędrne i elastyczne. Niestety z biegiem czasu, a także w wyniku ciąży i karmienia piersią, wygląd piersi się pogarsza. Wiotczeją, stają się obwisłe, tracą na jędrności. Przestajemy je akceptować, staramy się je ukryć nawet przed nami samymi. W takich chwilach przypomnijmy sobie o chirurgii plastycznej i zabiegu mastopeksji, który poprawi wygląd piersi, a nam pozwoli skierować myśli na inne – przyjemniejsze tory.
Czym jest mastopeksja?
Mastopeksja nie jest niczym innym jak liftingiem piersi, czyli operacyjnym ich wymodelowaniem i podniesieniem. Dzięki takiemu zabiegowi, przy pomocy niewielkiego cięcia, możliwe jest poprawienie wyglądu biustu.
Kto może operacyjnie podnieść sobie biust?
W zasadzie zabieg ten może być przeprowadzony na każdej pełnoletniej kobiecie. Są jednak pewne ograniczenia. Przede wszystkim zdrowotne. Należy mieć dobry stan ogólny organizmu, czyli inaczej mówiąc – cieszyć się zdrowiem, nie mieć żadnych infekcji, ani stanów zapalnych. Liftingu piersi nie mogą zrobić sobie kobiety cierpiące na ciężkie choroby serca, układu krążenia, cukrzycę i zaburzenia krzepnięcia krwi. Należy wykonać badania laboratoryjne, w tym morfologię, OB, a także USG piersi, mammografię, RTG klatki piersiowej i u kobiet po 45. roku życia także EKG. Warto wspomnieć także o tym, że kobiety, które urodziły dzieci, muszą odczekać przynajmniej pół roku. Jednakże jeśli planują kolejne potomstwo – po liftingu bez obaw mogą karmić piersią.
Kto decyduje się na lifting piersi?
Na modelowanie piersi decydują się kobiety u których ciąże, karmienie piersią, gwałtowna i znaczna utrata wagi, a także starzenie i grawitacja, spowodowały , że biust stał się mniej elastyczny i jędrny. Piersi, które tracą swój pierwotny kształt, zwykle stają się obwisłe, przez co wyglądają nieatrakcyjnie , co wpływa na złe samopoczucie i brak akceptacji własnego ciała przez kobietę. Zabieg ten wykonywany jest także u kobiet z wrodzonymi niedoskonałościami biustu, czyli o nieregularnym kształcie lub wielkości.
Jak przebiega lifting piersi?
Chirurg plastyczny na podstawie przeprowadzonego wywiadu, określa jak będzie przebiegało cięcie. Przed samym zabiegiem zabronione jest picie i jedzenie. Klika tygodni wcześniej warto ograniczyć palenie papierosów i nie przyjmować leków, które mogą mieć negatywny wpływ na proces krzepnięcia krwi. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 1 do 3 godzin. W tym czasie lekarz wycina nadmiar skóry, podnosi tkanki piersi i je modeluje. Po operacji konieczne jest pozostanie w klinice przynajmniej przez jedną dobę.
Napi
Myślę, że jeżeli kobieta ma kompleks na punkcie swoich piersi to śmiało może taki zabieg zrobić.
Tabaluga
Ja na lifting bym się nie zdecydowała, raczej na delikatne wygładzanie zmarszczek ale to w ostateczności.