Wagi łazienkowe oferują Tobie o wiele więcej niż tylko ważenie, sprawdź!

Jeśli myślisz, że współczesna waga łazienkowa służy tylko do ważenia, jesteś w błędzie. Obecnie, dzięki różnym funkcjom wag łazienkowych, dokonasz wielu pomiarów ciała, które mogą okazać się niezbędne do monitorowania jego masy. Z tego artykułu dowiesz się jaką wagę łazienkową wybrać i na jakie jej funkcje warto zwrócić uwagę.

Jaką wagę łazienkową wybrać?

Waga mechaniczna obecnie odchodzi do lamusa, na rzecz wag elektronicznych. Te drugie są zdecydowanie bardziej funkcjonalne, nowoczesne i mają ładniejszy design. Dobrze jest zatem poszukać odpowiedniej do swoich potrzeb wagi łazienkowej, a duży wybór wag znajduje się na stronie: zadowolenie.pl/agd-male/do-higieny-i-pielegnacji/wagi-lazienkowe – wiele z tych urządzeń wyposażonych jest w funkcje pomiarów przydatne nie tylko sportowcom, ale także osobom, które chcą mieć szczególną kontrolę nad masą ciała. Wagi mechaniczne są dość niepraktyczne, ponieważ po każdym pomiarze należy je zerować, z kolei wagi elektroniczne są o wiele łatwiejsze w użytkowaniu.

Zestawienie wag łazienkowych

Jaki działa nowoczesna waga łazienkowa i jakiej analizy dokonuje?

Jak już zostało wspomniane, nowoczesne wagi oferują nie tylko pomiar masy ciała, ale także pomiar masy kostnej, zapotrzebowanie na kalorie, pomiar ilości wody w organizmie, analizę tkanki tłuszczowej. Waga elektroniczna, za pomocą sensorów, przepuszcza przez organizm minimalny impuls elektroniczny – w naszych tkankach jest on zróżnicowany, dzięki czemu urządzenie jest w stanie zmierzyć ich zawartość z dużą precyzją (nawet do 0,1%). Jedną z funkcji wag elektronicznych, która bardzo ułatwia użytkowanie, jest wizualizacja wyników pomiaru. Niektóre modele wag mają wbudowaną pamięć, która przechowuje wyniki z poprzedniego ważenia. Pozwala to na porównanie wyników sprzed kilku tygodni z obecnymi wynikami.

Jakie są najważniejsze funkcje wag łazienkowych?

Naturalnie, oprócz pomiaru masy ciała, nowoczesne wagi oferują wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich jest to, że reagują na ruch – nieużywana waga po kilku sekundach samoistnie się wyłącza, co pozwala na oszczędzanie energii. Każda z wag elektronicznych ma wbudowany wyświetlacz, ciekło krystaliczny (LCD) lub diodowy (LED). Najważniejsze jest jednak to czy wyświetlacz ten jest podświetlany, ponieważ umożliwia to zważenie się bez konieczności zapalania światła. Pewną innowacyjnością jest to, że niektóre wagi mają przenośny wyświetlacz, skomunikowany z wagą za pomocą fal radiowych. Jedną z ciekawszych funkcji, którą oferują nowoczesne wagi jest możliwość podłączenia urządzenia do komputera. Waga taka jest wyposażona w kabel USB, za pomocą którego łączy się z komputerem. Wynik z wagi można więc bez problemu sobie wydrukować.

Wiele wag łazienkowych precyzyjnie wyznacza masę ciała, indeks BMI, oblicza procentową zawartość tkanki tłuszczowej, masy kostnej oraz mięśniowej dostosowaną do wzrostu i wieku.

Waga elektroniczna czarna

U kogo najlepiej sprawdzą się nowoczesne wagi łazienkowe?

Właściwie wagi łazienkowe z nowoczesnymi funkcjami sprawdzą się doskonale nie tylko wśród sportowców, ale u wszystkich osób aktywnych fizycznie. Docenią je również ludzie z niektórymi schorzeniami, dla których kontrola parametrów ciała to podstawa, by ustalić dalsze leczenie. Tak naprawdę jednak z nowoczesnych wag łazienkowych skorzystają wszyscy, a dodatkowa funkcja zapamiętywania pomiarów będzie pomocna dla członków licznych rodzin.

Podobne

3 komentarze

 1. Żyrafa
  17 listopada 2017 at 13:04 Odpowiedz

  Nigdy nie zastanawiałam się tak nad wagami łazienkowymi, ale widać chyba jednak warto lepiej się im przyjrzeć.

 2. Adek
  20 grudnia 2017 at 13:47 Odpowiedz

  No wagi łazienkowe to już takie małe komputery, które mają całe mnóstwo funkcji do przetworzenia, nie tylko warzą, ale i mierzą (strukturę ciała)

 3. plum plum plum,
  26 lutego 2019 at 12:52 Odpowiedz

  Nie jestem zwolenniczką multizadaniowych urządzeń. Im więcej opcji, tym więcej się może popsuć.Lepiej mieć klasyczną wagę i tyle.

dodaj komentarz