Popularne marki, producenci materiałów i narzędzi budowlanych w Polsce

Kiedy wybieramy materiały i narzędzia budowlane najczęściej kierujemy się ceną, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Warto zwrócić uwagę również na markę, która już ma dobre opinie wśród fachowców, którzy od lat decydują się na zakup produktów od tych konkretnych producentów. Jakich firm materiały i narzędzia budowlane warto kupić?

1. Gdzie szukać najlepszych marek budowlanych?

Osoby starszej daty na pewno nie będą miały problemu, żeby znaleźć najlepsze marki w stacjonarnych sklepach, jednak narzędzia i materiały budowlane popularnych producentów można wyszukać bez problemu w Internecie, w sklepach jak m.in. www.stukpuk.pl. Często nawet w sieci można takie produkty kupić w promocyjnej cenie i to jeszcze z darmową dostawą od określonej kwoty, co tylko może zachęcić do zakupów przez Internet.

Najlepsze marki budowlane

2. Najczęściej wybierana marka – Bosch

Tej marki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To znana niemiecka firma, która słynie z elektronarzędzi, osprzętu do nich, narzędzi przemysłowych i transportowych. To, co charakteryzuje markę Bosch, to wysoka jakość produktów, a także duża wytrzymałość. Narzędzia Boscha zostały wyprodukowane w dwóch seriach: dla użytku domowego oraz dla profesjonalistów. Jeśli chcemy mieć pewność, że to co kupimy będzie nam służyło na lata to Bosch będzie dobrym wyborem.

3. Makita – japońska niezawodność narzędzi budowlanych

Makita to popularny japoński producent, który słynie z dobrych narzędzi elektrycznych i spalinowych. Podobnie jak w przypadku Boscha, można kupić produkty pochodzące z dwóch linii: do użytku domowego i profesjonalnego. Jak przystało na japońską markę, narzędzia takie jak: wiertarki, szlifierki, wkrętarki, myjki, odkurzacze wyróżniają się niezawodnością i wytrzymałością.

4. Atlas – polski akcent w materiałach budowlanych

Atlas to jedna z najlepszych marek budowlanych w Polsce, jest nawet rozpoznawalna za granicą. W ofercie tej marki znajdują się takie produkty jak kleje, zaprawy, preparaty gruntujące, wylewki, gładzie, fugi, farby itd. To co wyróżnia Atlas to korzystna cena tych materiałów, a także dobra jakość.

5. Weber – niemiecka precyzja producenta materiałów budowlanych

Weber to marka, która zajmuje się produkcją chemii budowlanej. To obok Boscha, druga najbardziej rozpoznawalna niemiecka marka w Europie. Produkty weber to oczywiście wysoka jakość, ale też stosowane najnowsze technologie podczas produkcji. W ofercie tej firmy znaleźć można takie materiały jak tynki, elewacje, uszczelniacze, kleje, farby, silikony czy lakiery.

6. Stanley – narzędzia budowlane prosto z Ameryki

Stanley to znany w Europie przedstawiciel amerykańskich narzędzi ręcznych. Zajmuje się dystrybucją tychże urządzeń, a także zamocowań i elektronarzędzi. Są one odpowiednie zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Najbardziej popularne narzędzia Stanley to młotki, piły, siekiery, łopaty i sekatory. Tak jak w przypadku narzędzi z powyższych marek, te również charakteryzują się dużą wytrzymałością i wysoką jakością.

Podobne

4 komentarze

 1. adrian
  22 września 2016 at 16:16 Odpowiedz

  szkoda że nasze polskie marki są za słabe marketingowo lub materiałowo aby konkurować, ale cóż ….globalizacja i skuteczność się liczy, dzieki za liste

 2. majsterklepka
  28 września 2016 at 10:48 Odpowiedz

  Celma? Jeszcze jest polska firmą. Bardzo dobre, profesjonalne urządzenia.

 3. Przemek
  4 października 2016 at 13:30 Odpowiedz

  Stanley ma bardzo dobre narzędzia. Są wykonane z dobrej jakości tworzyw. Wiem, bo sam ich używam.

  • poziomica
   6 października 2016 at 11:08 Odpowiedz

   Nawet nie wiedziałam, że jest taka marka. A co myślicie o tych narzędziach z Lidla? Kupujecie? Sprawdzają się? U nas tylko Bosch póki co.

dodaj komentarz