Płytki z kamienia naturalnego, ekskluzywne i trwałe!

Wykańczają zarówno wnętrza domu, jak i jego otoczenie, często wybiera się kamień, ponieważ jest on kojarzony z luksusem i prestiżem. Wygląda ładnie, elegancko i szykownie, a do tego wyróżnia się także chociażby ogromną trwałością. Czym się płytki z kamienia? Jakie rodzaje wyróżniamy i gdzie można je wykorzystać? Warto poczytać.

Czym wyróżniają się płytki z kamienia?

Jedną z najważniejszych cech jaką posiadają płytki kamienne jest ich trwałość, dzięki czemu można się cieszyć wyjątkową aranżacją przez długi czas jednocześnie nie tracąc nic z ich wyjątkowego wyglądu. Wzorów i rodzajów takich płytek można znaleźć wiele, a warto pamiętać, że ekskluzywne płytki z trwałością kamienia naturalnego (przykład: artstonex.pl/76-plytki), to nie tylko ciekawy pomysł na aranżację, ale także gwarancja jakości na długie lata i do każdego rodzaju wnętrza.

Płytki z kamienia tuf ze skały wulkanicznej

Jakie płytki z kamienia mamy do wyboru?

Rodzajów płytek jest wiele, każdy z nich wyróżnia się innymi cechami, jak kolor, wzór, trwałość, powierzchnia, a także możliwości zastosowania. Mamy tu do wyboru chociażby płytki z kwarcytu, marmuru, bazaltu, granitu, trawertyny, gnejsu czy piaskowca, a także wiele innych. To, który rodzaj płytki wybierzemy zależy od wielu czynników, między innymi od tego, w jaki sposób chcemy je wykorzystać – w formie użytkowej czy dekoracyjnej. Nie każdy kamień będzie odpowiedni do wybranego pomieszczenia, trzeba więc płytki wybierać rozsądnie.

Płytki kamienne z dolomitu

Gdzie można położyć płytki z kamienia?

Dzięki wysokiej funkcjonalności takich płytek, a także niebanalnym wzorom można je położyć praktycznie wszędzie. Nadają się one zarówno do wykładania ścian, jak i podłóg, jak chociażby w salonach, łazienkach cy kuchniach. Dzięki dużej odporności często wybiera się płytki z kamienia do pomieszczeń narażonych na wilgoć, a także takich, gdzie dużo się chodzi. Z tego też powodu bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w domach, ale i pomieszczeniach o charakterze użytkowym, jak kawiarnie czy restauracje. Oprócz tego, płytki z kamienia ozdabia się również elewacje domów i budynków.

Płytki kamienne z grafitu

Który kamień wybrać do pomieszczenia?

Najlepiej jest tu sprawdzać oferty producentów, bo tam najczęściej opisane jest, gdzie najlepiej nadaje się dany produkt. Warto jednak wiedzieć, że chociażby w łazience dobrze sprawdza się granit, trawertyn czy marmur. W salonie z kolei warto zastanowić się nad marmurem, granitem, bazaltem czy piaskowcem zarówno na podłogach, jak i ścianach. Wybierając płytki na wykończenie tarasu najlepiej kierować się ich dużą wytrzymałością, zarówno ze względu na częste użytkowanie, jak i zmieniające się warunki pogodowe. Warto dokładnie zapoznać się z ofertami producentów i dodatkowo zasięgnąć języka, aby tym samym wybrać najlepsze dla nas płytki odpowiednie do naszych potrzeb.

Płytki kamienne w łazience

Płytki z kamienia, jako ostatni krzyk mody

Swego czasu kamień ozdobny i użytkowy zrobił się bardzo popularny. Coraz więcej osób decyduje się na jego użycie, zarówno ze względów estetycznych, jak i bardziej praktycznych. Pomysłów na aranżacje z kamieniem w tle jest bardzo wiele, a płytki z kamienia to jeden z nich. Jest warty rozważenia, ponieważ tego rodzaju płytki z pewnością wyglądają niebanalnie, dobrze jest jednak kierować się fachowymi radami przy ich wyborze, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się niepowtarzalną aranżacją długi czas.

jeden komentarz

  1. pani domu
    5 stycznia 2017 at 01:21 Odpowiedz

    pu0142ytki z kamienia to rzeczywiu015bcie wypas w domu, ahhh… chcu0119! 🙂

dodaj komentarz