Sposoby na usunięcie gumy do żucia z ubrania

W naszym życiu, często w najmniej odpowiednich momentach, spotyka nas wiele przykrych niespodzianek. Jak to zwykle bywa czyhają one na nas, by znienacka zaatakować wtedy gdy najmniej ich się spodziewamy. Począwszy od wdepnięcia w psią kupę, a skończywszy na gumie do żucia, przylepionej parszywie do ubrania.

O ile w tym pierwszym wypadku wystarczy, że po prostu zaczniemy pocierać butem, by go oczyścić o najbliższy krawężnik, o tyle w tym drugim ciężko jakkolwiek szybko wyjść z opresji. Pomijam już, że wdepnięcie w psią kupę według ludowych przesądów przynosi człowiekowi szczęście, a przyklejenie gumy do naszych nowych spodni może jedynie być bodźcem, który sprawi że z naszych ust popłynie stos niewybrednych przekleństw.

Pół biedy jeżeli jeszcze nigdzie się nie wybieramy, ale co jeśli taka wpadka zdarzy nam się dajmy na to przed ważną randką? Taką sytuację rzeczywiście można by określić co najmniej mianem Armagedonu lub klęski żywiołowej. Dla tych wszystkich z Was, którzy muszą sobie właśnie poradzić z tym trudnym i wydającym się nie do przezwyciężenia problemem przygotowaliśmy poniższe porady, które powinny Wam uratować skórę z tej wyjątkowo fatalistycznej opresji.

Jak pozbyć się gumy z ubrania?

Warto spróbować usunąć gumę poprzez zdrapywanie jej tępym nożem. Przypuszczam jednak, że wielu kobietom troszczącym się o stan swoich ubrań, ta wskazówka zmroziła właśnie krew w żyłach. Włóżmy więc najpierw „uszkodzoną” część odzieży do zamrażarki, aby guma skostniała, co pozwoli Ci na pozbycie się jej z łatwością.

Alternatywą dla tego sposobu jest pocieranie gumy kawałkiem lodu i późniejsze jej zeskrobywanie.

Co warto zrobić, aby uprościć sobie całe zadanie? Przed zamrożeniem przyklejmy do kawałka gumy do żucia woreczek lub papier. Dzięki temu łatwiej będzie nam później oderwać gumę.

Ubrania wyczyszczone z gumy do żucia

Jak usunąć plamę po gumie do żucia?

Gumy do żucia są niestety na tyle złośliwe, że lubią pozostawiać po sobie kolące w oczy plamy. W takim wypadku czystą, białą ściereczkę powinniśmy namoczyć w odplamiaczu i przyłożyć do zabrudzonego obszaru kilkakrotnie, aby wchłonął on cały środek.

Dobrym sposobem na usunięcie plamy jest także zmycie jej zmywaczem do paznokci z acetonem w składzie, alkoholem metylowym lub benzyną do czyszczenia.

Następnie warto wyprać pranie w najwyższej temperaturze, jaką może znieść dana tkanina. W razie potrzeby czynność po prostu powtarzamy.

Prać możemy także w rękach pod bieżącą wodą z kranu, ale pamiętajmy o tym, że nasze ubranie może nam się po prostu sfilcować i zniszczyć, a tego byśmy raczej nie chcieli.

Co prawda internetowa loża szyderców twierdzi, że gumę takową najłatwiej po prostu zjeść, ale ja tam osobiście nie popieram przeżuwania wtórnego w przyrodzie. Kolejnym humorystycznym sposobem… jest po prostu zmiana danego ubrania na inne, lecz ponieważ życie bywa ironiczne daję głowę, że w danym momencie akurat nie będziemy mieć w szafie niczego co moglibyśmy założyć na tą konkretną okazję.

Podobne

2 komentarze

  1. Natka
    5 października 2016 at 10:37 Odpowiedz

    Bardzo fajne porady, na pewno skorzystam bo ostatnio taka sytuację miałam ale na szczęście nie przykleiła się bardzo więc z łatwością ją oderwałam.

  2. Litania
    29 listopada 2016 at 09:24 Odpowiedz

    Guma na ciuchach to tragedia, te wskazówki będą na pewno przydatne.

dodaj komentarz