Moda męska – trendy na jesień

Czasami mamy sporo wątpliwości na temat tego jak ubrać się w nieco chłodniejsze, jesienne dni. Chcielibyśmy pozostać modni i jednocześnie nie zachorować. Przyjrzyjmy się trendom w modzie, jakie będą dominowały w tym sezonie.

Najmodniejsze kolory na jesień

Przeglądając propozycje różnych marek, zarówno tych bardziej wyrafinowanych, jak i sieciówek, nie sposób nie zauważyć, że nastąpiła bardzo istotna zmiana kolorystyczna. W poprzednim sezonie dominowały brązy, szarości i granaty. Znajdziemy je oczywiście również w aktualnych kolekcjach, jednak to kolor czarny jawi się jako zdecydowany król tej jesieni.

Modny krój jesiennego płaszcza i kurtki

Wiemy już, że nasze wierzchnie okrycie powinno być czarne. Co jeszcze? W tym sezonie modne płaszcze to zarówno jedno, jak i dwurzędowe stroje. Na popularności zyskują jednak również płaszcze z wyeksponowanym zamkiem. Krój powinien być dopasowany do ciała i sięgać do połowy uda. W nieco bardziej casualowych stylizacjach można sobie pozwolić na kaptur.

Jeśli chodzi o kurtki, to na pewno królują puchowe i ciepłe. Szczególnie popularne są te pikowane z jedną albo dwiema kieszeniami na piersiach. Modni mężczyźni powinni jednak na pewno zaopatrzyć się zarówno w płaszcz jak i kurtkę, by móc ubrać się odpowiednio do sytuacji.

Moda męska - czarne płaszcze na jesień

Stylowe dodatki dla mężczyzn na jesień

W sezonie jesiennym nie możemy zapomnieć o szalikach lub kominach, które nie tylko pomogą nam zadbać o zdrowie, lecz również będą świetnym uzupełnieniem stylizacji. Na popularności wśród mężczyzn zyskują kominy, których nie trzeba wiązać w specjalny sposób, aby uzyskać intrygujący efekt, ponieważ same układają się w tzw. artystyczny nieład. Możemy zastosować jednolitą kolorystykę z resztą stylizacji, czyli wybrać kolor czarny. Część osób jednak na pewno zechce przełamać nieco tę monotonię jaśniejszymi odcieniami.

Moda męska - komin Modny męski szal - komin

Modne nakrycia głowy

Ważna uwaga do Panów. Nakrycie głowy to nie tylko zdrowe zatoki, ale również ciekawy sposób na dopełnienie stroju. Niektórzy uważają, że mężczyzna w czapce wygląda śmiesznie i dlatego wybierają kaszkiet. Osobiście jestem jednak zwolennikiem czapek. Należy jednak pamiętać, że czapka powinna być dopasowana do kształtu twarzy. Mężczyźni o owalnej twarzy mają raczej pełną dowolność przy wyborze nakrycia głowy. Największy problem będą mieli mężczyźni z twarzą trójkątną. W ich wypadku najlepiej wybrać tzw. czapkę uszatkę.

Modna męska czapka uszatka

Modny męski kaszkiet

Jesienne buty – sztyblety męskie

W tym sezonie, jak i w poprzednim, zdecydowanymi królami parkietu są sztyblety, które są eleganckie i posiadają charakter. Warto wybrać spośród kolorów czerni i ciemnych brązów. Styliści sugerują również wersję obuwia z wyeksponowaną klamrą, jednak dla niektórych panów może się to wydać nieco zbyt ekstrawaganckie. Warto zainwestować w dobrą jakość skóry, ponieważ w polskich warunkach bardzo szybko może dojść do jej uszkodzenia.

Męskie sztyblety na jesień

Modne męskie sztyblety

Niezależnie jednak od tego, czy podążymy za tym, co sugerują na ten sezon projektanci, ważne jest to, byśmy czuli się dobrze w naszych strojach. Warto również pamiętać o nadrzędnej zasadzie, która panuje już od kilku lat w modzie, czyli o minimalizmie. Dobrze wybierać takie rozwiązania, które nie charakteryzują się ogromną ilością dodatków, ponieważ często mniej znaczy więcej.

Podobne

3 komentarze

 1. Różanalady
  5 października 2016 at 10:44 Odpowiedz

  Dziś jest tak zimno że aż żałuje, że nie mam takiej ciepłej czapki. Przyszła do nas prawdziwa, wietrzna i deszczowa jesień 🙁 a było tak ciepło jeszcze tydzień temu.

 2. Kris
  15 września 2017 at 12:55 Odpowiedz

  Podane propozycje są bardzo uniwersalne, sam zresztą staram się zwracać uwagę na to, co ubieram, nawet nie wiedziałem, że idę za modą.

 3. terlik
  2 października 2017 at 14:46 Odpowiedz

  o tak, wygląda to ciekawie, już się obawiałem, co to nowego w modzie się pokaże, bo patrząc na to, co zazwyczaj proponują, to chyba żaden mężczyzna by tego nie ubrał.

dodaj komentarz