Mieszkanie przez różowe okulary, czyli urządzamy gniazdko ze smakiem na różowo!

Różowy kolor wielu z nas kojarzy się z małymi dziewczynkami – to one uwielbiają takie ubrania i zabawki. Często ubieramy je w różowe ubrania i malujemy im na taki kolor pokoje. Jednakże w przypadku innych rzeczy i wnętrz róż wzbudza kontrowersje. Dla wielu osób jest bowiem symbolem kiczu i braku smaku. Co więc zrobić, jeśli chcemy urządzić swoje gniazdko na różowo, ale uniknąć tandety? Odpowiedź znajdziemy w dalszej części artykułu.

Malowanie różem

Jeśli zależy nam na tym, by kolor różowy pojawił się na ścianach, to zanim wybierzemy farbę musimy zastanowić się nad tym, czy zależy nam na delikatnym, czy na spektakularnym efekcie. Możemy wybierać bowiem spośród wielu odcieni – od jasnego, delikatnego, pudrowego różu – po soczystą, intensywną fuksję. Możemy też pomalować ściany na kilka odcieni różu, dobierając ich intensywność w zależności od tego, jak pada światło. Do wyboru mamy blady i pudrowy róż, złamany róż łososiowy, soczysty róż malinowy, intensywną magentę i nieco wpadające w brązy odcienie różu indyjskiego. Pamiętajmy, że możemy także pokryć farbą tylko jedną ze ścian. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru, zastanawiamy się, jaki da efekt, to najlepiej zrobimy oglądając zdjęcia przedstawiające kolor różowy we wnętrzach na Homebook.pl. Przeglądając gotowe aranżacje nie tylko widzimy, jak się prezentuje dany kolor we wnętrzach, ale też do jakiego stylu, z jakimi dodatkami i meblami dobrze koresponduje.


Pokój dziecka na różowo

Jakie kolory do różowych ścian?

Dobranie mebli, dodatków i tekstyliów do wnętrza pomalowanego na różowo nie jest łatwe. Trzeba wziąć pod uwagę to, że efekt może wyjść nieco przerysowany. Także pod tym kątem należy wcześniej przemyśleć kwestię odcienia farby. Aby wnętrze nie wyglądało infantylnie, róż musi zostać przełamany innymi kolorami. Każdy jego odcień bardzo dobrze komponuje się z bielą, szarościami i czernią. W wersjach nieco bardziej odważnych – ze srebrem, złotem, antracytem i pomarańczowym. Można brudny, pudrowy róż łączyć także z innymi pastelowymi kolorami – miętowym, bladym żółtym i beżem. Różowy świetnie komponuje się też z brązem – tym przybrudzonym lub czekoladowym.


Jadalnia na różowo

W jakich wnętrzach sprawdzi się różowy kolor?

Można na różowo pomalować ściany w każdym wnętrzu. Idealny jest do tego pokój dziecięcy – każda mała księżniczka z chęcią by w nim zamieszkała. W przypadku takiego pomieszczenia warto postawić na pastelowy odcień. Kolor różowy sprawdzi się także w sypialni dorosłych. Dzięki indyjskiemu odcieniu można wnieść do niej nieco orientalny klimat, a na pewno przytulność. W nowocześnie urządzonym salonie doskonale sprawdzi się intensywna fuksja. W tym w nieco starodawnym stylu, z rzeźbionymi meblami i antykami – brudny róż. W kuchni, w łazience i w przedpokoju bardzo rzadko pojawia się kolor różowy. Jeśli jednak zależy nam na wnętrzu oryginalnym i odważnym – możemy z powodzeniem eksperymentować.


Kuchnia z różową ścianą

Co zyskamy urządzając nasze gniazdko na różowo?

Pamiętajmy, że w zależności od odcienia i jego intensywności, róż może wpływać na nasze zmysły na rozmaite sposoby. Tak jak czerwień, tak ostre, intensywne odcienie fuksji i amarantu będą pobudzały i wyzwalały energię. Odcienie stonowane i głębokie dodadzą wnętrzom przytulności i wrażenia spokoju. Natomiast rozbielone, pastelowe – sprawią, że pomieszczenie stanie się „romantyczne” i dziewczęce. Jeśli nie mamy odwagi na pomalowanie ścian na różowo – postawmy na dodatki w tym kolorze.


Łazienka z różowymi akcentami

Podobne

jeden komentarz

  1. Terence
    29 listopada 2016 at 08:52 Odpowiedz

    Ładnie to wygląda ale ja bym różowego u siebie w domu nie użyła. Ale pomysły całkiem niezłe.

dodaj komentarz