Magnesy na lodówkę to popularne gadżety reklamowe, jakie są ich rodzaje?

Niewątpliwie magnesy na lodówkę to jeden z popularniejszych gadżetów wykorzystywany w reklamie. Najczęściej spotykamy je jako formę pamiątki wakacyjnej z odwiedzanych miejsc, ale równie dobrze sprawdza się jako reklama w szerszej skali nie tylko dla danych miejscowości, ale i firm. Jakie rodzaje magnesów na lodówkę wyróżniamy? Co warto wiedzieć o tej formie reklamy?

Skąd wziąć magnesy na lodówkę?

Każdy z nas miał styczność z magnesami na lodówkę – są ciekawą ozdobą, jak również mają praktyczne zastosowanie, będąc źródłem do przechowywania i przekazywania informacji. Najczęściej kupujemy je na wakacjach, jako pamiątki z wyjazdów, ale w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz także można je znaleźć. Ciekawą opcją jest także wykonanie takich magnesów na zamówienie w drukarni. Mogą przybierać różne kształty i kolory, tym samym stanowić ciekawą formę nie tylko dekoracyjną czy pamiątkową, ale i reklamową.

Jakie rodzaj magnesów na lodówkę wyróżniamy?

Magnesy na lodówkę mogą przybierać bardzo wiele różnych form i nie chodzi tutaj tylko o sam kształt, a te mogą być naprawdę różnorodne, od kwadratowych czy prostokątnych, przez okrągłe po te przypominające konkretne przedmioty i postaci. Chodzić będzie tutaj przede wszystkim o sposób ich wykonania i użytą do tego technikę. Patrząc z tej perspektywy, magnesy na lodówkę to m.in. magnesy na płótnie canvas, magnesy płaskie i wypukłe, które są chyba najpopularniejszymi grupami tych gadżetów dekoracyjnych i reklamowych. Czym się wyróżniają?

Płótno canvas wykorzystywane jest powszechnie przy tworzeniu reprodukcji obrazów i przy dekoracji wnętrz. Dzięki temu, wydrukowane na nim ilustracje sprawiają wrażenie jakby zostały rzeczywiście namalowane. W przypadku magnesów łączy się ze sobą materiał PCV wraz z ilustracją na płótnie canvas. Mogą przybierać różne rozmiary, najczęściej są matowe lub lekko połyskujące, a sama naklejka jest płaska.

Magnesy płaskie to najpopularniejsze dostępne formy, które mogą przybierać różne kształty i rozmiary. Często spotykane jako pamiątki w wyjazdów. Materiał z którego się je wykonuje także jest dowolny – oprócz folii magnetycznej wykorzystuje się też niewielkie magnesy, do których doczepia się zafoliowaną ilustrację.Takie magnesy mogą być także wykonane z drewna czy plastiku z naklejką na papierze laminowanym.

Magnesy wypukłe, czy też 3D też zdobywają coraz większą popularność. Sprawiają one wrażenie trójwymiarowości, dzięki zastosowaniu dodatkowej warstwy uwypuklającej widoczne naklejki – może być to żywica epoksydowa, przez co magnesy te nie są płaskie, a właśnie wypukłe z efektem głębi. Także mogą przybierać różne kształty i rozmiary, być błyszczące czy matowe.

Magnesy na lodówkę

Magnesy na lodówkę – jakie pełnią funkcję?

Wbrew pozorom magnesy na lodówkę mogą pełnić wiele różnych funkcji. Najpopularniejszą z nich jest dekoracja – wieszamy je na lodówkach, by wyglądały ładnie, są ozdobą, częścią wyposażenia wnętrz. Oczywiście spełniają też role bardziej praktyczne – używane na tablicach mogą być źródłem informacji. Oprócz tego powszechnie używa się ich także w reklamie – spersonalizowane magnesy mogą stanowić ciekawy gadżet dla klientów, a także być wizytówką firmy czy formą podziękowania za współpracę.

Popularne są także magnesy-zabawki dla dzieci. Wykorzystuje się je choćby do nauki liczb i liter, albo do zabaw logicznych, gdy są w postaci puzzli i modeli do układania, tworząc tym samym pełne plansze edukacyjne. Postacie z bajek i filmów z pewnością będą też ciekawym prezentem dla najmłodszych.

Mogą się także przydać przy organizacji planowaniu, jeżeli wykorzysta się mniej oczywiste formy magnesów na lodówkę, jak magnetyczne kalendarze czy notesy. Jak więc widać, możliwości tego typu gadżetów są naprawdę szerokie. Kreatywne wykorzystanie magnesów na lodówkę poszerza więc ich możliwości.

Podobne

dodaj komentarz