Loty do Nowego Jorku – jak szukać, kiedy bookować? Jak kupić tani bilet lotniczy do Nowego Jorku?

Loty do Ameryki zawsze cieszyły się sporą popularnością, mimo iż odstraszały wysokimi cenami. Na szczęście połączenia lotnicze stają się coraz tańsze i z łatwością można znaleźć je w dobrej cenie nawet do Stanów Zjednoczonych. Najpopularniejszym kierunkiem jest bez wątpienia Nowy Jork, który jest najbardziej wielokulturowym miastem świata i jest w nim co zwiedzać. Jak więc szukać tanich biletów do Nowego Jorku?

Gdzie szukać tanich biletów do Nowego Jorku?

Biletów w korzystnych cenach najlepiej szukać w Internecie. Z pomocą przychodzą wyszukiwarki tanich lotów do Nowego Jorku jak https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/nyc/nowy-jork-ny. Wystarczy wpisać w nich miejsce wylotu, wybrać jedno z nowojorskich lotnisk (lub zaznaczyć wszystkie), podać datę podróży (wylotu oraz przylotu), preferowaną klasę lotu oraz liczbę pasażerów. Wyszukiwarka umożliwia także zaznaczenie takich opcji jak podróż w obie strony, podróż w jedną stronę lub podróż wieloetapowa, co zawęzi wyniki poszukiwań. Po chwili ukażą się loty do Ameryki posegregowane od najtańszego. Warto skorzystać także z zaawansowanego wyszukiwania, w którym istnieje możliwość zaznaczenia czy wyniki mają przedstawiać podróż z przesiadkami lub bez, jakie są nasze preferowane linie lotnicze, lotniska czy nawet godziny wylotu i przylotu.

Panorama Nowego Jorku

Newslettery z promocyjnymi cenami lotów do Nowego Jorku

Nie mając konkretnej daty podróży do Ameryki, warto pomyśleć o dołączeniu do newsletterów. Mogą to być przesyłane wiadomości z takich stron jak wyszukiwarki lotów, które są na bieżąco z promocyjnymi cenami biletów lotniczych. Dobrze jest także subskrybować popularne linie lotnicze, szczególnie te, które realizują połączenia do Nowego Jorku. Jeśli zależy nam na bezpośrednim locie, warto dołączyć do newslettera LOT-u, który ma w ofercie wiele lotów do Stanów Zjednoczonych. Najnowsze informacje będą przesyłane mailowo, mogą znaleźć się wśród nich nawet kody rabatowe na wybrane połączenia. Na przykład LOT organizuje Szalone Środy, kiedy można kupić bilety na wybranych kierunkach w atrakcyjnych cenach.

Kiedy opłaca się lecieć do Nowego Jorku?

Ceny biletów do Nowego Jorku potrafią być bardzo zróżnicowane, jednak nikt nie ma wątpliwości, że najdroższe są w sezonie, szczególnie w lipcu. Warto więc unikać letnich miesięcy i pomyśleć o podróży poza turystycznym szczytem. Dobrym pomysłem jest wyjazd wiosną lub jesienią, kiedy wyjeżdża mniej osób, pogoda sprzyja zwiedzaniu, a loty są zwyczajnie tańsze. Dla porównania – bilety w lipcu mogą kosztować nawet 3500 zł, natomiast kupione ze sporym wyprzedzeniem, np. na wrzesień, ok. 2000 zł. Lepiej więc nie czekać z kupowaniem biletu na ostatnią chwilę. Trzeba też pamiętać, by przez planowaniem podróży do Nowego Jorku postarać się o wyrobienie wizy. Polacy wciąż muszą ubiegać się o przyznanie promesy wizowej, a nigdy nie ma pewności, że decyzja będzie pozytywna. Dlatego też lepiej kupować bilet lotniczy do Ameryki, kiedy otrzymało się już wizę.

Jak szukać noclegów w Nowym Jorku?

Kiedy już mamy wizę i bilety lotnicze do Nowego Jorku, warto skupić się na noclegach. Oczywiście każdemu zależy na tym, żeby zaplanować podróż w miarę oszczędnie, dlatego dobrze jest dowiedzieć się, gdzie warto nocować, żeby nie zbankrutować, a przy tym, żeby było bezpiecznie, a obok była stacja metra. Najdroższy, jeżeli chodzi o noclegi jest Manhattan. Najniższe ceny znaleźć można w Queens i Long Island City. Niektórzy decydują się nawet na noclegi w New Jersey, a to dlatego, że miasto to jest świetnie skomunikowane z najbardziej znanymi miejscami turystycznymi w Nowym Jorku. Wiele osób szuka noclegów przez Internet, ale trzeba to robić ze sporym wyprzedzeniem, ponieważ mieszkania czy pokoje o lepszym standardzie szybko znikają.

Jak obniżyć koszty zwiedzania Nowego Jorku?

Zaoszczędzić można nie tylko na lotach czy noclegach. Nowy Jork oferuje w wielu przypadkach darmowe zwiedzanie najpopularniejszych punktów turystycznych. Najczęściej są to muzea. Warto wiedzieć jednak, w które dni i godziny wejściówki są za darmo lub za symbolicznego dolara. Bezpłatnie lub za niewielką opłatą można zwiedzić MoMA, MET, Brooklyn Museum, American Museum of Natural History, Whitney Museum od American Art, Guggenheim Museum. W ten sam sposób można zwiedzić też najbardziej znane nowojorskie ZOO.

Oprócz tego, dostępne są również karnety ze zniżkami, dzięki którym można sporo zaoszczędzić, jeśli chcemy zobaczyć miejsca, które nie mają darmowych wejściówek dla turystów. Tak jest na przykład z tarasami widokowymi na Empire State Building czy Rockefeller Center.

Koszty pobytu w Nowym Jorku warto obniżyć także kupując bilet tygodniowy na różnego rodzaju połączenia, w tym metro. Dzięki jakiej opcji można nie tylko korzystać z tradycyjnych środków transportu, ale nawet przepłynąć się promem Staten Island Ferry, by zobaczyć niesamowitą panoramę Nowego Jorku czy przejechać tramwajem zawieszonym na linach na Roosevelt Island.

dodaj komentarz