Kostka brukowa bezpośrednio od producenta – lista producentów kostki brukowej

Kostki brukowe to materiał powszechnie używany zarówno w miastach i strefach publicznych, jak również w prywatnych domach, jako jako dekoracyjna nawierzchnia wokół budynku. Wybór producentów kostki brukowej nie jest prosty, głównie ze względu na to, jak wielu z nich można znaleźć w Polsce. Poszukując więc dobrego producenta kostki brukowej, warto jest się przyjrzeć liście tych najpopularniejszych.

Kostbet

Firma Kostbet działa na rynku produkcji kostek brukowych od 1998 roku. Można ją znaleźć w Konopiskach w województwie śląskim. Jest to zakład produkcyjny, który swoje wyroby rozprowadza na całą Polskę. Oprócz standardowego produktu, jakim jest kostka brukowa, w ofercie można znaleźć również płyty tarasowe, stopnie schodowe, ogrodzenia, obrzegowania i palisady, murki, a także galanterię drogową. Dokładna oferta kostki brukowej widoczna jest na kostbet.pl, gdzie można się zaznajomić także z galerią projektów.

Bruk-bet

Jest to jedna ze starszych firm obecnych na rynku, której początek sięga roku 1984. Zaczynało się od produkcji pustaków i krawężników drogowych, by z czasem przejść do kostek brukowych, palisad, płyt betonowych, kamienia ozdobnego czy systemów kanalizacyjnych. Tym samym oferta Bruk-bet stała się niezwykle szeroka, a ich zakłady produkcyjne można znaleźć w wielu miejscach w Polsce. Główna siedziba mieści się w Niecieczy w gminie Żabno w województwie małopolskim.

Kamal

Ten zakład produkujący wyroby betonowe, działa na polskim rynku od 1989 roku i z czasem rozwinął się do jednej z bardziej popularnych i znanych firm brukarskich w kraju. Centrala przedsiębiorstwa znajduje się w Bydgoszczy, jednak liczne zakłady i oddziały można znaleźć w kilku miejscowościach w kraju. Oprócz sztandarowego produktu, jakim są kostki brukowe można znaleźć w ofercie producenta także kostki szlachetne, ogrodzenia, krawężniki, płyty, a także elementy małej architektury.

Kostka brukowa dekoracyjna

Libet

Libet to kolejny z liderów na polskim rynku produkcji kostki brukowej i produktów betonowych. Pierwszy zakład powstał w 1996 roku i systematycznie się rozrastał, łącząc swoje siły z innymi firmami. Główna siedziba spółki mieści się we Wrocławiu. W swojej ofercie proponuje obok kostek brukowych, które są głównym produktem firmy, także kostki szlachetne, płyty gresowe, kamień naturalny, beton architektoniczny czy produkty elewacyjne.

Polbruk

To jeden z renomowanych producentów kostek brukowych i wyrobów drogowych, który na polskim rynku od 1991 roku i jest częścią międzynarodowego koncernu. Główną siedzibę firmy znajdzie się w Gdańsku, jednak zakłady produkcyjne można znaleźć między innymi w Bydgoszczy, Koszalinie czy Warszawie. Oferta zakładu skupia się na kostkach brukowych do różnego użytku – na tarasy, ścieżki, jako drogi i parkingi, a także place. Dodatkowo można znaleźć również obrzeża, palisady, płyty chodnikowe czy krawężniki.

Pomtech

Ta firma powstała w 1992 roku od lat cieszy się dużym zaufaniem klientów i nie ustaje w ciągłym rozwoju. Współpracuje zarówno z instytucjami, jak i osobami prywatnymi, a w ofercie można znaleźć obok kostek brukowych także palisady, obrzeża czy płyty chodnikowe. Głowna siedziba firmy znajduje się w Zwoleniu w województwie mazowieckim. Na stronie internetowej można znaleźć także porady i inspiracje związane z wyrobami betonowymi i ich układaniem.

dodaj komentarz