Jakiej muzyki najchętniej słuchamy w zimowe wieczory?

Słuchanie muzyki w znacznej mierze zależy od naszego nastroju, ale i od okoliczności. Jesienią i zimą mamy ochotę na zupełnie inne melodie niż latem. Bardziej skłaniamy się do nastrojowej, melancholijnej muzyki, która nas wycisza i skłania do refleksji. Jakich płyt zatem słuchamy najczęściej z chłodne wieczory?

Adele – „19”, „21”, „25”

Właściwie wszystkie dotychczasowe płyty brytyjskiej wokalistki Adele są chętnie słuchane jesienią. Większość utworów skłania do zadumy i refleksji. Niektóre są o utraconej miłości, życiowych szansach, a jeszcze inne są rozliczeniem z przeszłością. Takie teksty okraszone przejmującym głosem Brytyjki sprawiają, że jesień staje się bardziej melancholijna, ale i emocjonalna. Wśród najbardziej znanych przebojów Adele wyróżnić można „Someone like You”, „Skyfall”, „Hello” i „When We Were Young”.

Sade – „The Best of Sade”

Sade to kolejna brytyjska wokalistka, której utwory są właściwie skrojone na jesienne wieczory. Większość jej piosenek to spokojne, nostalgiczne piosenki utrzymane w klimacie jazzu, soulu i r’n’b. Jedną z najczęściej kupowanych płyt pozostaje „The Best of Sade”, która jest kompilacją jej największych przebojów. O tym, jak bardzo ten album jest wyjątkowy, świadczyć może fakt, że został wydany w 1994 roku, a wciąż jest chętnie kupowany i w wielu krajach osiągnął status kilkukrotnej platyny. Wśród najbardziej znanych intymnych utworów Sade wymienia się „Smooth Operator”, „No Ordinary Love”, „Your Love Is King” czy „Love Is Stronger Than Pride”.

Katie Melua – „The Katie Melua Collection”

Katie Melua to brytyjska piosenkarka pochodzenia gruzińskiego. Jej korzenie często słychać w nastrojowych utworach, które tworzy. W Polsce zasłynęła piosenką „Nine Billion Bicycles”, która prze wiele tygodni nie schodziła z czołówki list przebojów. Większość utworów artystki utrzymanych jest w stylu jazz, blues czy alternatywny pop. Właśnie takich melodii chce się słuchać jesienią. Poza jej największym przebojem, warto zapoznać się jeszcze z „Closest Thing To Crazy”, „Spider’s Web” czy „I Cried For You”.

Norah Jones – „Come Away with Me”

Norah Jones to amerykańska piosenkarka, która tworzy utwory utrzymane w stylistyce jazzu, bluesa oraz indie rocka. Zadebiutowała w 2002 roku płytą „Come Away with Me”, która sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie. Wokalistka zdobyła za nią aż 8 statuetek Grammy. Wśród bardziej znanych, nastrojowych utworów z tego albumu warto posłuchać „Cold, Cold Heart”, „Don’t Know Why” i tytułowego „Come Away with Me”.

Michael Buble – „It’s Time”

Męskie głosy również sprawdzają się podczas romantycznych, nastrojowych wieczorów, szczególnie gdy chodzi o samego Michaela Buble’a. Ten kanadyjski piosenkarz związany jest z takimi gatunkami jak jazz czy pop i dosłownie uwodzi głosem. Bardziej znany jest z wykonywania coverów znanych utworów, niż z własnych piosenek. Na „It’s Time” warto posłuchać dłużej takich utworów jak „Feeling Good”, „You Don’t Know Me”, „A Song for You” czy „Can’t Buy Me Love”.

Podobne

dodaj komentarz