Jakie spodnie do jakiej figury? Wybieramy spodnie dla figury jabłka

Wybór spodni może wydawać się prosty, jednak nie każdy potrafi dobrać je do swojej sylwetki. Jak dopasować spodnie do figury? Co zrobić, aby podkreślały walory i tuszowały niedoskonałości? Sprawdź jakie fasony spodni powinieneś wybrać do figury jabłka.

Jak dobrze wybrać spodnie dla figury jabłka?

Figura jabłka jest dosyć powszechna, więc na pewno wiele kobiet zastanawia się jakie spodnie dobrać do takiej właśnie sylwetki. Niestety jest ona jedną z najbardziej kłopotliwych, dlatego trzeba wiedzieć co należy zakładać, a co lepiej wyrzucić z szafy. Aby dobrze wyglądać w spodniach musisz pamiętać o kilku ważnych wskazówkach. Warto mieć je w głowie podczas każdych zakupów.

Kupuj spodnie z wyższym stanem

Talia, która przypomina jabłko znacznie zmieni kształt. W taki sposób nadasz figurze smuklejszy wygląd. Wyższy stan w spodniach sprawi, że talia optycznie się zmniejszy. Jeżeli wybierzesz spodnie z niskim stanem, możesz jeszcze bardziej uwydatnić swoją sylwetkę jabłka. Takie spodnie powodują, że figura optycznie wydaje się krótsza, a brzuch jest jeszcze bardziej wyeksponowany. Zdecydowanie nie powinno się wybierać spodni z obniżonym stanem.

Kobieta w spodniach z wyższym stanem

Noś spodnie z kantami

Spodnie z zaprasowanymi kantami wydłużą optycznie Twoje nogi. Pamiętaj jednak, aby nie wybierać zbyt szerokich nogawek – w końcu nie chcesz wyglądać jak dzwon lub być ubrana w workowate spodnie. Unikaj również rurek i bardzo obcisłych spodni.

Wybieraj ciemne spodnie

Najlepszym wyborem będą spodnie w kolorze czerni lub granatu. Jasne barwy mogą przykuć jeszcze większą uwagę na niedoskonałości, a Ty chcesz je przecież zakryć. Wybieraj więc ciemne kolory, które zatuszują niedoskonałości i wyszczuplą optycznie sylwetkę.

Kobieta w czarnej stylizacji

Zwracaj uwagę na prostotę

Im więcej ozdób na spodniach, tym więcej uwagi będą one przyciągać. Staraj się wybierać proste fasony, bez dużych nadruków, wzorów, dodatków. Unikaj również dużych kieszeni. Jeżeli lubisz nosić dżinsy, staraj się, aby były gładkie, bez przetrać. Plusem takich spodni jest to, że pasują do wszystkiego, zarówno do bluzy i żakietu oraz trampek i butów na obcasie. Jeżeli jesteś chłopczycą, to idealnie się składa. Luźny krój spodni idealnie zakrywa niedoskonałości. Takie dżinsy zatuszują Twój brzuch.

Rodzajów spodni jest bardzo dużo i każdy na pewno znajdzie model, w którym poczuje się dobrze i komfortowo. Przede wszystkim określ prawidłowo typ swojej figury. Najbardziej rozpoznawalne, do których możesz się porównać to jabłko, gruszka, trójkąt, wiolonczela oraz klepsydra. Pamiętaj, że dopiero po dokładnym określeniu figury możesz dopasować do sylwetki odpowiednie ubrania. Noś rzeczy bez dużej ilości ozdób, najlepiej klasyczne. Dobrze spiszą się żakiety oraz spodnie z podwyższonym stanem. Im więcej kolorowych ozdób na spodniach, tym więcej uwagi skupionej na tych właśnie elementach. Jeżeli zastosujesz powyższe rady na pewno będziesz się dobrze czuć we własnym ciele.

Podobne