Jaki biustonosz do karmienia wybrać?

Wybór odpowiedniego biustonosza do karmienia to nie jest wyłącznie kwestia jego rozmiaru i wyglądu. Swoją uwagę należy zwrócić również na wiele dodatkowych elementów, które zaczynają mieć znaczenie dopiero w czasie karmienia maluszka, kiedy to komfort, wygoda, ale i łatwość dostania się dziecka do piersi wysuwają się na plan pierwszy. Oto kilka podpowiedzi, które pomogą Ci dokonać dobrego wyboru.

Jak dobrać rozmiar biustonosza do karmienia?

Oczywiście, że rozmiar ma znaczenie i jest to pierwsza rzecz, którą powinnaś ustalić wybierając model dla siebie. Pamiętaj, że tuż po ciąży i w czasie karmienia zmienia się nieco rozmiar i kształt Twoich piersi i dotychczas noszony biustonosz może nie być wygodny. Piersi matki karmiącej są bardziej nabrzmiałe, większe, ale również bolesne – i o tym należy pamiętać dobierając biustonosz.

Jeżeli będzie za mały, będzie Cię cisnąć i uwierać, a każdy ruch będzie powodował dyskomfort. Biustonosz zbyt duży natomiast, nie spełnia swoich funkcji, a może nawet spowodować, że piersi utracą swój kształt i staną się obwisłe. To, jak bardzo zmienia się rozmiar piersi w okresie karmienia jest indywidualną cechą każdej kobiety. Dlatego w tej kwestii warto poradzić się u dobrej brafitterki.

Jaki krój i model biustonosza do karmienia wybrać?

Biustonosze do karmienia dostępne są w różnorodnych modelach, wzorach i fasonach i możesz porównać je między innymi na stronie: http://www.babyland.pl/pl/list/dla-mamy/bielizna-dla-mamy/biustonosze-do-karmienia. To, jaki powinnaś dla siebie wybrać jest bardzo ważną kwestią, nie tylko estetyczną, ale również praktyczną.

Jeżeli jesteś aktywną, dynamiczną mamą, która spędza aktywnie czas ze swoim dzieckiem, dużo się ruszasz i często uprawiasz sport lub po prostu proponujesz dziecku zabawy ruchowe – doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj biustonosz sportowy. Jest tak zaprojektowany, że zabezpiecza Twoje piersi przed niekontrolowanym ruchem, osłania je i chroni, a specjalna, odpinana wkładka ułatwia dostęp dla dziecka. Praktycznie zawsze i wszędzie możesz rozpocząć karmienie. Biustonosz jest naturalny i elastyczny.

Karmienie piersią niemowlaka

Jeżeli prowadzisz unormowany tryb życia, najbardziej liczy się dla Ciebie komfort i wygoda, wówczas warto wybrać biustonosz klasyczny, bawełniany, lekko podkrojony. Jego zaletą jest niewątpliwie kształt. Taki biustonosz delikatnie otacza i zabezpiecza piersi, chroni je i otula, a jednocześnie nie utrudnia do nich dostępu. Jest bardziej wykrojony niż biustonosz sportowy, także można go zakładać nawet pod bluzkę z delikatnym dekoltem. Odpinana wkładka pozwala szybko i sprawnie dostać się do piersi, nie ma więc problemu z nakarmieniem dziecka.

Karmiąca mama bywa również czasem na oficjalnych i bardzo eleganckich spotkaniach. Nie może sobie wówczas pozwolić na sportowy czy codzienny biustonosz do eleganckiej sukienki. Nie ma też powodu by rezygnowała ze spotkania czy uroczystości. Rozwiązaniem jest elegancki i podkreślający figurę biustonosz, który również posiada rozwiązania ułatwiające karmienie. Jego krój i fason nie tylko podtrzymują piersi, ale też ładnie je modelują. Dodają kobiecości i uroku. System odpinania miseczki pozwala wygodnie dostać się do piersi, gdy tylko dziecko zgłodnieje. To praktyczne rozwiązanie, które łączy w sobie elementy wygody i elegancji.

Wybór odpowiedniego biustonosza do karmienia powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami kobiety. Każda jest inna, a co za tym idzie będzie mieć inne oczekiwania. Karmienie piersią nie może być czasem, który ogranicza i stawia bariery. Można normalnie żyć, działać, pracować, uprawiać sport. Można zachować swoją normalną aktywność, które przeplatana jest karmieniem. A biustonosz ma w tym po prostu pomóc.

Podobne

jeden komentarz

  1. karmiąca
    30 stycznia 2017 at 00:38 Odpowiedz

    biustonoszy do karmienia jest dużo ale ważne aby wybrać go długo przed karmieniem, ponosić, dopasować biustonosz przed karmieniem

dodaj komentarz