Jak zrobić perfekcyjne zaproszenie ślubne?

O ile w sklepach i księgarniach można znaleźć całe mnóstwo gotowych kartek i zaproszeń, co jest dobre dla osób, które nie mają czasu, albo ochoty na większe kombinowanie. Ślub jest jednak bardzo wyjątkową okazja, do której chcemy się bardzo dobrze przygotować, w tym także obdarować gości wyjątkowymi zaproszeniami. Można taki projekt wykonać samemu, ale jak to zrobić?

Jak wybrać projekt zaproszenia ślubnego?

Zanim wybierzemy się na zakupy, powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim projektem naszego zaproszenia. Jeżeli nie mamy go w głowie i dopiero zastanawiamy się, jak mogłoby ono wyglądać, możemy przejrzeć różne tego typu inspiracje w internecie. W momencie, kiedy nie jesteśmy obeznani z tematem scrapbookingu, nie powinniśmy wybierać bardzo skomplikowanych dzieł, którym możemy po prostu nie podołać. Świetnie sprawdzą się proste zaproszenia z delikatnym ozdobnym elementem.

Co potrzeba do wykonania zaproszenia?

Gdy wiemy już zatem, jak ma wyglądać nasza kartka, pora spisać wszystkie elementy, które będą nam potrzebne przy jej wykonywaniu oraz odpowiednią ich ilość. Zakupów poszczególnych detali dokonać możemy w hurtowni lub w wybranych sklepach internetowych, oferujących artykuły do scrapbookingu. Szacując dokładną liczbę potrzebnych elementów, weźmy po uwagę fakt, że niektóre z zaproszeń mogą nam się nie udać. Na wszelki wypadek kupmy zatem choć kilka dodatków więcej. Jeżeli nam czegoś zabraknie, możemy mieć później problem ze znalezieniem dokładnie takiego samego ozdobnika.

Zaproszenia ślubne

O czym jeszcze warto pamiętać tworząc zaproszenie ślubne?

Kiedy zakupimy już wszelkie niezbędne elementy, możemy zacząć tworzyć nasze dzieło według wcześniejszego projektu. Co jednak jeszcze należałoby wziąć pod uwagę?

 • Wszystkie zaproszenia powinny wyglądać mniej więcej tak samo. Mogą różnić się detalami lub ich kolorem, ale idea pozostać powinna niezmienna. Kiedy łączy je wspólny wygląd, tworzą całość, a zależy nam z całą pewnością na zaprojektowaniu spójnego zestawu, który oczaruje naszych gości.
 • Jeżeli chodzi o kolorystykę, mamy właściwie nieograniczoną dowolność, warto wziąć jednak pod uwagę delikatne kolory typowe dla tego typu zaproszeń i nawiązujące do dnia naszego ślubu.
 • Różnie możemy rozwiązać także kwestię kopert. Możemy zrobić je samodzielnie, dopasowując je idealnie do rozmiaru robionych przez nas kartek lub zakupić takie, które zgrają się z nimi kolorystycznie oraz pod względem wielkości.
 • Jeżeli zaproszeń nie będziemy wręczać osobiście, lecz wyślemy je pocztą, a mają one liczne ozdoby, które mogłyby ulec uszkodzeniu, warto taką przesyłkę dodatkowo zabezpieczyć, inwestując w koperty bąbelkowe lub usztywniając zaproszenie tekturkami.

Z taką wiedzą na pewno uda nam się zaprojektować i wykonać idealne zaproszenia ślubne. Nawet jeżeli nie będą one perfekcyjne pod względem technicznym, zaproszeni goście z pewnością docenią włożoną w nie pracę i zaangażowanie.

Podobne

2 komentarze

 1. ER-23
  28 września 2016 at 11:03 Odpowiedz

  Aby nie przesadźcie z tymi zaproszeniami, najładniejsze są najprostsze.

 2. prima_balerina
  29 listopada 2016 at 09:17 Odpowiedz

  Teraz jest dużo sposobów na ładne zaproszenia ślubne, zawsze znajdzie się jakiś sposób.

dodaj komentarz