Jak wybrać sukienkę na wesele i zrobić wrażenie?

Od wyboru sukienek dostępnych na rynku można dostać zawrotu głowy, jest ich tak dużo, że dla wielu Pań wybór odpowiedniej to naprawdę prawdziwe wyzwanie. Jak więc nie zwariować i wybrać tą idealną, która będzie się wspaniale komponowała z odcieniem skóry, kolorem oczu i co najważniejsze z temperamentem?

Czym kierować się przy wyborze sukienki na wesele?

Wybór odpowiedniej kreacji na wesele pod względem kolorystycznym lub wzorniczym, podczas gdy w sklepach króluje różnorodność staje się nie lada wyzwaniem. Aby więc wybrać tę idealną sukienkę na wesele należy poznać kilka ważnych reguł. Odpowiednia klasyfikacja i uporządkowanie wiedzy pomoże w wyborze idealnej kreacji na wesele, niezależnie od tego czy zdecydujesz się kupić sukienkę na wesele w serwisie domodi.pl, czy w pobliskim butiku.

Jaki wybrać kolor sukienki na wesele?

Na początku zajmijmy się kwestią doboru kolorystyki i wzornictwa. Teoretycznie wzory i kolory można podzielić na bezpieczne i ryzykowne. Do kolorów bezpiecznych można zaliczyć delikatne pastele, takie jak: pudrowy róż, delikatna mięta czy subtelny błękit. Do drugiej kategorii kolorów – czyli tzw. ryzykownych można zaliczyć czerwienie, mocno nasycone żółcie, fiolety, mocne zielenie, itd. Styliści zalecają aby barwa stroju komponowała się z kolorem oczu, kolorem włosów, i z kolorem skóry. Biorąc pod uwagę te porady, można wnioskować że nie wszystkie kolory sukienek dobrze komponują się z urodą, bowiem na przykład delikatne blondynki o jasnej cerze dobrze wyglądają w subtelnych pastelach, a szatynki z kolei mają większą swobodę w doborze mocno nasyconych kolorów.

Sukienki na wesele w różnych kolorach

Jaki wzór sukienki na wesele?

Aby sukienka na wesele podkreślała walory kobiety musi być również odpowiednio dobrana pod kątem wzoru, bowiem przyjęło się że wzór określa charakter i temperament. Wzorzyste tkaniny można więc podzielić na dwie kategorie, tak samo jak w przypadku kolorów, również i wzory znajdujące się na tkaninie mogą być bezpieczne, jak i ryzykowne. Sukienki tzw. ”bezpieczne”, to sukienki na których wzory są niewielkie, wręcz niezauważalne. Mogą to być delikatne kropki, paski, lub subtelna wirtuozeria barw. W przeciwieństwie do wzorów bezpiecznych, wzory określane mianem ryzykownych są abstrakcyjne, radykalne, lub niekiedy rażąco monotematyczne, mogą to być: szerokie pasy wzdłuż lub wszerz sukienki, romby, koła, itd. Takie wzornictwo jest szczególnie ryzykowne u kobiet które posiadają pewne niedoskonałości.

Sukienki na wesele we wzory

Jaką tkaninę sukienki wybrać?

Niezwykle ważna jest również tkanina z której została lub zostanie uszyta czy zakupiona sukienka na wesele. Na rynku możemy spotkać tkaniny delikatne, jak i ciężkie. Wybór odpowiedniej tkaniny ściśle wiąże się z pogodą, bowiem w deszczową jesienną aurę nie zaleca się letnich stylizacji i odwrotnie, w letni dzień nie należy zakładać sukienek z ciężkich tkanin. Grubość tkaniny i faktura muszą być ściśle dopasowane do figury. Od dawna wiadomo, że tkaniny połyskujące są zarezerwowane na uroczystości weselne lub inne szczególne okoliczności, jednak nie każda kobieta wygląda w nich atrakcyjnie. Kobieta posiadająca dysproporcje w figurze na pewno nie będzie wyglądała dobrze w połyskujących kolorach, ponieważ jeszcze bardziej podkreślą one niedoskonałości figury.

Jeśli wszystkie powyższe czynniki zostaną uwzględnione, wówczas w połączeniu z modnymi dodatkami można stworzyć piękną i unikalną stylizację wyróżniającą się z tłumu.

Podobne

3 komentarze

 1. farciaż
  28 września 2016 at 11:05 Odpowiedz

  To chyba dowolna kreacja, aby tylko dobrze się czuć i bawić. I żeby inna pani nie miała takiej samej.

 2. hihihi
  5 października 2016 at 13:42 Odpowiedz

  Ostatnio moja koleżanka z pracy zamówiła sobie świetną sukienkę na wesele. Jest granatowa i ma rozkloszowany dół, ozdobiony jeszcze tiulem. Myślę, że będzie w niej świetnie wyglądać.

 3. dress stres
  6 października 2016 at 11:00 Odpowiedz

  Byłam w tym roku na 3 weselach. Za każdym razem musiałam kupić nową sukienkę. Nie umiałam się na żadną zdecydować. Kupowałam zazwyczaj w ostatniej chwili przez internet. Na żadnym weselu nie było dziewczyny w takiej samej. To sukces!

dodaj komentarz