Jak tanio kupować paliwo? Sposoby na tani zakup paliwa

Galopujące ceny na stacjach benzynowych wielu kierowców wprawiają nie tylko w oszołomienie, ale i rezygnację czy strach przed kolejnymi podwyżkami. Warto jednak wiedzieć, że istnieją metody, dzięki którym można znacząco zmniejszyć wydatki na paliwo. Jakie? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na tanie tankowanie!

3 sposoby na tani zakup paliwa

Istnieje wiele metod na oszczędzanie podczas zakupu paliwa. My przedstawimy 3 z nich. Pierwszym ze sposobów na tańsze tankowanie jest zakup większej ilości paliwa w okazyjnej cenie oraz przechowanie go w kanistrach. Należy jednak pamiętać, że ma ono swoją trwałość – najlepiej zużyć je w ciągu 6 miesięcy. Biorąc pod uwagę czas przydatności paliwa do zużycia, warto dostosować ilość kupowanego hurtowo oleju napędowego lub benzyny do potrzeb, tak aby substancje nie zalegały. Pamiętać trzeba także o zasadach bezpieczeństwa. Zgodnie z przepisami można przechowywać do 200 l paliwa w garażach wolnostojących wykonanych z materiałów niepalnych o powierzchni do 100 m², w innych niż wolnostojące do 60 l. Nie należy składować paliwa w piwnicach i pomieszczeniach mieszkalnych. Hurtowy zakup paliwa umożliwiają takie firmy jak Galon.com.pl, które podejmują się współpracy z klientami z całej Polski. Warto wybrać przedsiębiorstwa z długim doświadczeniem oraz własną flotą do przewozu oleju napędowego czy benzyny, co pozwoli na terminowe realizowanie dostaw.

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas tankowania jest także korzystanie z promocji, które organizowane są przez duże sieci stacji benzynowych. Zazwyczaj w niektóre dni tygodnia istnieje możliwość zatankowania paliwa premium w doskonałej cenie.

Warto również zaznaczyć, że do oszczędności w kwestii wydatków na paliwo przyczynia się stosowanie zasad ekologicznej jazdy, a co za tym idzie minimalizowanie ilości spalanej benzyny lub oleju napędowego.

Jakie stacje zazwyczaj oferują paliwo taniej?

Osoby, które są doświadczone w jeździe samochodem oraz tankowaniu wiedzą, że stacja stacji nie równa i nawet te działające pod tym samym logo mają indywidualnie ustalane ceny. Nie będziemy dlatego podawać kontentych nazw CPN-ów, ale wskażemy lokalizacje, w których ceny mogą być dużo bardziej atrakcyjne niż w innych. Pierwszym z miejsc, które warto odwiedzić, szukając taniego paliwa, są punkty zlokalizowane przy supermarketach, które należą do tychże sieci oraz w okolicach zajezdni autobusowych, gdzie natrafić można na stację przynależącą do operatora komunikacji miejskiej, który bardzo często oferuje zauważalnie niższe ceny. Dobrym pomysłem jest także wybranie tzw. CPN-ów, które położone są na uboczu, z dala od głównej drogi lub dojazd do nich jest utrudniony. Czasowo bardziej atrakcyjne ceny mogą mieć stacje, w których pobliżu prowadzone są remonty czy przebudowy dróg, znacząco utrudniające poruszanie się na danym terenie. Coraz bardziej popularne staje się korzystanie z aplikacji, które pozwalają na porównywanie cen na stacjach benzynowych, które znajdują się w najbliższej okolicy.

Województwa z najtańszym i najdroższym paliwem

Warto zaznaczyć, że ceny paliw różnią się w zależności od województwa, w którym znajduje się dana stacja paliw. Bazując na średnich detalicznych cenach paliw w poszczególnych województwach w dniu 08.04.2022, można ocenić, że olej napędowy najtaniej można kupić w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim i mazowieckim, z kolei najdroższy jest w śląskim, podlaskim i opolskim. Biorąc pod uwagę cenę benzyny 95, najtaniej kupują ją mieszkańcy pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz małopolskiego, najwięcej zapłacić trzeba w śląskim, zachodnio-pomorskim i podlaskim. W kwestii 98 najbardziej opłaca się tankować ją w łódzkim, lubelskim i mazowieckim, a najmniej w opolskim, śląskim i warmińsko-mazurskim. Rożnica w cenach wynosi nawet ponad 20 groszy na litrze, co przy tankowaniu całego baku może mieć ogromne znaczenie.

Podobne

dodaj komentarz