Jak dopasować fotel ergonomiczny do swoich potrzeb?

Komfortowy fotel do biurka umożliwia efektywną i bezpieczną pracę. Jednak aby był on naprawdę wygodny, należy go odpowiednio dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. A jak to zrobić? Jak dobrać ergonomiczny fotel i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Fotel ergonomiczny

Zachowanie odpowiedniej pozycji podczas 8 godzin pracy przy biurku, może być trudne do wykonania. Dlatego warto ułatwić sobie to zadanie i wybrać fotel biurowy, który pomoże ci utrzymać prawidłową postawę. Właśnie taki jest model ergonomiczny, który został stworzony z myślą o wygodzie i zdrowiu jego użytkowników. Fotel ergonomiczny najczęściej dopasuje się do ciebie, ponieważ daje możliwość regulacji wielu elementów (zobacz dostępne modele na mildis.pl). Dzięki czemu będzie odpowiedni zarówno dla niskich, wysokich, otyłych, jak i niezwykle szczupłych osób. W fotelu ergonomicznym możesz zmienić nie tylko wysokość siedziska czy oparcia, ale również głębokość siedziska, kąt pochylenia oparcia, a nawet odpowiednio ustawić podłokietniki. A jak ustawić taki fotel, aby uzyskać prawidłową postawę? Jak go dopasować do swojego ciała?

Jak dopasować fotel ergonomiczny?

Zacznij od dopasowania fotela ergonomicznego do swojego wzrostu – siedzisko powinno znajdować się na takiej wysokości, aby stopy były luźno oparte na podłodze (nie mogą zwisać). Z kolei twoje kolana powinny być zgięte podczas siedzenia pod kątem 90 stopni. Samo siedzisko natomiast nie powinno być ani zbyt głębokie, ani zbyt płytkie – oznacza to, że twoje uda powinny się na nim znaleźć przynajmniej w ¾ swojej długości. Niezwykle istotnym elementem fotela ergonomicznego jest odpowiednio wyprofilowane oparcie, które sprawia, że twój kręgosłup jest lekko wygięty w kształcie litery „S”. Nie bez znaczenia pozostają podłokietniki, również dopasowane do twojego wzrostu.

Materiał i wypełnienie fotela ergonomicznego

Zachowanie prawidłowej postawy to jedno, ale podczas wielogodzinnej pracy przy biurku, istotny jest również materiał, z jakiego został wykonany taki mebel. Przede wszystkim musi on zapewniać swobodny przepływ powietrza, ale dobrze, jeśli dodatkowo jest przyjemny w dotyku i łatwy do wyczyszczenia. Dobrym wyborem będą zatem wszelkie materiały z domieszką bawełny lub wełny, natomiast unikać trzeba skóropodobnych obić, które będą wyjątkowo niekomfortowe latem. Niekiedy w fotelach biurowych można spotkać też specjalną, ażurową membranę, która może stanowić alternatywę dla miękkich tkanin, zapewnia ona doskonałą wentylację.

Przy wyborze ergonomicznego fotela biurowego, należy zwrócić też uwagę na jego wypełnienie. Najlepiej, jeśli jest zrobione ze sprężystej pianki, która również dopasuje się do twojego ciała, a przy tym nie będzie się odkształcać, jak np. gąbka, którą możesz zobaczyć w tańszych modelach.

Pamiętaj, że dobry fotel ergonomiczny zawsze będziesz mógł w pełni dopasować do swojego ciała, taki mebel posiada wiele możliwości regulacji, a do tego jest stworzony z przyjemnych i bezpiecznych materiałów, które zapewnią ci pełen komfort pracy.

Podobne

dodaj komentarz