Jak dobrze urządzić mieszkanie dla singla?

Chociaż singlom zazdrości się wolności i niezależności oraz braku zobowiązań wobec innych, to tak naprawdę wcale nie mają oni łatwego życia. Świat jest o wiele bardziej przystosowany do ludzi, którzy nie żyją w pojedynkę. Niestety, ale wprowadzenie w menu wielu restauracji pizzy dla singla, wiosny tu wcale nie czyni. Szczególnie przygnębiające stają się powroty do domu – zimnego, pozbawionego ciepła, nieprzyjaznego i straszącego niezagospodarowaną przestrzenią.

Na szczęście coraz więcej architektów i dekoratorów wnętrz przy projektowaniu domu, bierze pod uwagę również tryb życia mieszkańca oraz jego indywidualne potrzeby. W internecie jest wiele serwisów, portali, w których z łatwością można wyszukać sprawdzone pomysły na urządzanie mieszkania.

Prysznic czy wanna – które rozwiązanie lepsze?

Wybór idealnej armatury łazienkowej zależy nie tylko od metrażu łazienki, ale także od naszych osobistych preferencji. Dla wielu singli długa i relaksująca kąpiel to idealny sposób na zakończenie dnia. Wybór wanny będzie więc w tym wypadku strzałem w dziesiątkę, pozwalającym im na odreagowanie stresu.

Niektóre osoby są jednak stale zabiegane, prowadzą życie w sporym pośpiechu na przysłowiowych „zwiększonych obrotach”. W tym wypadku o wiele lepszym pomysłem będzie kabina prysznicowa – rozwiązanie niezwykle ekologiczne i doskonale pasujące do mniejszych łazienek. W ostatnim czasie podczas urządzania mieszkania dla singla, wielu projektantów proponuje mocowane w ścianie lub łazienkowym suficie deszczownice. Dzięki temu osoba biorąca prysznic czuje się jakby brała kąpiel w potoku ciepłego deszczu podczas upalnego lata.

Nowoczesne wnętrze mieszkania dla singla

Kuchnia dla singla – w co ją wyposażyć?

Podczas aranżacji kuchni warto zastanowić się nad tym, czy przygotowywanie posiłków sprawia nam przyjemność. Jeżeli lubimy po godzinach gotować dla własnej satysfakcji, to porządna kuchenka wraz z piekarnikiem okażą się niezastąpione. Gdy jednak kolokwialne stanie przy garach napawa nas wstrętem, to nie zapomnijmy o mikrofalówce niezbędnej do odgrzewania gotowych dań.

Zabieganego singla ucieszy również ekspres zapewniający mu pyszną i aromantyczną kawę z samego rana. Urządzając mieszkanie dla jednej osoby warto pamiętać o tym, że zbędna będzie chłodziarko-zamrażarka gigantycznych rozmiarów. Mała zabudowana lodówka okaże się w zupełności wystarczająca.

Jak zaaranżować mieszkanie, żeby singiel czuł się w nim dobrze?

Urządzanie mieszkania dla singla to nie lada wyzwanie i pole do popisu. Warto nadać wnętrzom indywidualnego charakteru, aby domownik w swoich własnych czterech kątach czuł się naprawdę swojsko. Panów ucieszy duży i wygodny fotel stojący przed plazmowym telewizorem i konsolą do gier. Paniom natomiast przyda się przestronna garderoba i toaletka z dobrze oświetlonym lustrem.

Pamiętajmy także o wyeksponowaniu ważnych dla nas przedmiotów takich jak rodzinne zdjęcia, kolekcja kubków lub autografy ważnych osobistości. Dzięki temu mieszkanie nie będzie już takie chłodne, a właściciel będzie mógł sobie w każdej chwili przypomnieć o tym co sprawia mu radość lub stanowi dla niego istotną życiową wartość.

Podobne

jeden komentarz

  1. Nati88
    5 października 2016 at 08:53 Odpowiedz

    Mieszkanie dla singla nie musi być jakoś bardzo dobrze wyposażone, przynajmniej ja nigdy nie miałam takich wymagań. Prysznic lepszy niż wanna. Najważniejsze aby były podstawowe produkty w domu:D

dodaj komentarz