Jak dobierać ramki na zdjęcia?

Może się wydawać, że stworzenie własnej galerii ze zdjęciami w mieszkaniu jest dziecinne proste, tymczasem okazuje się, że należy wziąć pod uwagę różne kwestie, aby efekt końcowy był dla nas satysfakcjonujący. Zdjęcia przypominają nam cudowne chwile, które miały miejsce w naszym życiu, bardzo często poprawiają nam humor, dlatego umieszczenie ich w widocznym miejscu swojego domu jest świetnym pomysłem, a my powiemy Wam jak to zrobić.

Gdzie kupić ramki do zdjęć?

Elementy wystroju wnętrz, takie jak ramki do zdjęć można znaleźć w wielu miejscach. Dostępne są w sklepach z wyposażeniem wnętrz, w sklepach fotograficznych oraz w internecie. Oryginalne i ciekawe ramki na zdjęcia dobierzesz na Fabrykaform.pl, a dzięki ich nietypowym kształtom i zróżnicowanym rozmiarom możesz urozmaicić wystrój swojego mieszkania i stworzyć wspaniałą oprawę dla swoich najpiękniejszych wspomnień.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnych ramek do zdjęć, musisz zaprojektować jak ma wyglądać Twoja prywatna galeria zdjęć. W celu ułatwienia tego procesu przygotowaliśmy kilka praktycznych porad.

zdjęcia w ramkach

Wielkość i rozmieszczenie zdjęć

Przede wszystkim ramki do zdjęć muszą być dopasowane zarówno do zdjęć, które mają się w nich znaleźć, jak do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze pomieszczenia, w którym mają zawisnąć. Według najnowszych trendów dobrym rozwiązaniem jest przełamywanie konwencji i stosowanie nieszablonowych rozwiązań. Oznacza to, że zdjęcia nie muszą być dokładnie tego samego formatu, nie należy ich tez wieszać „od linijki”. Wspaniale prezentują się kompozycje zdjęć różnej wielkości i o różnych kształtach. Część może być pionowa, część pozioma, niektóre mogą mieć owalny kształt inne kwadratowy lub prostokątny.

W przypadku, gdy nasze wnętrze ma zdecydowanie elegancki charakter i panuje w nim jednolity styl, warto zachować symetrię i minimalizm przy ozdabianiu ścian zdjęciami. Jeśli jednak jesteśmy fanami eklektyzmu i naszym życiem kierują w znacznej mierze emocje, wtedy warto puścić wodze fantazji, także w przypadku wystroju wnętrz.

Ramki na zdjęcia – z jakiego materiału?

Oprócz kształtu i formatu niezwykle ważną kwestią jest to, z jakiego materiału wykonane są ramki na zdjęcia. Dużą popularnością cieszą się naturalne, drewniane ramki, które ocieplają wnętrze domu i nadają mu przytulnego charakteru. Ciekawym pomysłem są też drewniane ramki pomalowane na różne kolory. Wiele osób decyduje się także na szklane lub metalowe ramki. Dostępne są również modele wykonane z tworzyw sztucznych, które mają przeróżne kształty i kolory.

Warto pamiętać o tym, że nie trzeba kupować jednakowych ramek, wykonanych z tego samego materiału. Można stworzyć niebanalną galerię zdjęć, w której znajdą się zdjęcia oprawione zarówno w drewniane, jak plastikowe lub metalowe ramki. Część z nich może być prosta, pozbawiona zdobień, minimalistyczna, a część może przyciągać wzrok ciekawą formą, kolorem i zdobieniami, przykładem mogą być rzeźbione, drewniane ramki na zdjęcia.

Podobne

dodaj komentarz