Jak dbać o włosy? Sprawdzone sposoby blogerek

My – kobiety potrafimy poświęcić mnóstwo czasu i pieniędzy, by wyglądać najpiękniej jak się da. Okazuje się, że największym problemem u większości Polek są włosy. Marzymy o bujnej, lśniącej fryzurze. O tym, jak dbać o włosy, informują nas blogerki, które podpowiadają nam, jak je pielęgnować. Sprawdźmy, co radzi Kosmetyczna Hedonistka, Anwen, Alina Rose i Natalia z Blond Hair Care.

Jak myć włosy?

Okazuje się, że dbanie o włosy najlepiej zacząć od właściwego ich mycia. Według Kosmetycznej Hedonistki ważne jest, by wybrać delikatny szampon. Na swoim blogu często wspomina o tym, że w jej przypadku najlepiej sprawdza się szampon dla dzieci.

Z kolei Anwen we wpisie poświęconym myciu włosów zdradza kilka metod. Pierwsza polega na zamiennym stosowaniu odżywki i szamponu. Inną techniką jest mycie tylko odżywką lub klasycznie – szamponem, co można robić na dwa sposoby – klasycznie, albo metodą kubeczkową.

Natalia – autorka bloga blondhaircare.com zwraca uwagę na technikę. Zaznacza, jak istotne jest dokładnie rozczesanie włosów przed myciem, temperatura wody, rozcieńczenie szamponu i podzielenie mycia na dwa etapy. Ostrzega także przed nadmiernym tarciem i szarpaniem włosów oraz właściwym, bo delikatnym odsączaniem nadmiaru wody.

Alina Rose jest zwolenniczką mycia włosów odżywką, a na swoim blogu zdradza sposoby na to, by taka pielęgnacja sprawdziła się u każdej kobiety. Jednym z nich jest używanie glinki. Dodaje ją do odżywek. Więcej tricków na jej stronie.

kobieta o blond włosach

Jak odżywiać włosy?

Każda z blogerek zaznacza, że aby mieć piękne i zdrowe włosy trzeba je odżywiać. Zanim jednak kupimy produkty, które w tym pomogą musimy poznać rodzaj włosa. W określeniu porowatości włosa pomoże na przykład ten wpis. To ma bardzo duży wpływ na to, jakim zabiegom będziemy mogły poddać włosy.

Jeśli już wiemy, jakie nasze włosy mają potrzeby możemy dobrać do nich odżywkę. Kosmetyczna Hedonistka na włosy wysokoporowate poleca tę na bazie olejów, zaś na niskoporowate – z proteinami.

U Anwen można znaleźć recenzje wielu odżywek, z kolei Natalia z blondhaircare.com wyjaśnia zawiłości pomiędzy proteinami, emolientami i humektantami, zaznaczając równocześnie jak ważna dla włosów jest nasza dieta. Bowiem włosy odżywiamy nie tylko z zewnątrz, ale i od środka.

Olejowanie włosów

Włosomaniaczki na blogach zdradzają także sekrety dotyczące olejowania włosów. Bez tego nie ma co się łudzić, że włosy zachwycą blaskiem. Jest to stały element pielęgnacji każdej blogerki. Kosmetyczna Hedonistka zaleca olejowanie włosów przed każdym myciem, najlepiej na całą noc. Proponuje testowanie tylko jednego oleju na raz, aby móc sprawdzić jego działanie. O tym, jak dobrać olej do włosów napisała Nataia z Blond Hair Care. Nie tylko je pogrupowała, ale także zdradziła, gdzie i jakie najlepiej kupować.

Laminowanie włosów żelatyną

Okazuje się, że żelatyna spożywcza może pomóc nam zadbać o włosy. O laminowaniu pisała na blogu i Anwen, i Natalia, i Alina. Tam można przeczytać, jak zrobić to krok po kroku. Jakie są efekty? Przede wszystkim włosy są wygładzone, lśniące, nawilżone, sypkie i miękkie.

Rola płukanek w pielęgnacji włosów

U włosomaniaczek pielęgnacja włosów nie kończy się na myciu, odżywianiu, a nawet olejowaniu, czy laminowaniu. Kolejnym zabiegiem, który możemy wykonać w domu jest płukanka. Zazwyczaj do jej wykonania możemy użyć tego, co mamy w domu. W zależności od koloru i potrzeb włosów może to być napar z kawy, pokrzywy, rumianku lub bławatka. Świetnie sprawdza się też roztwór z octu jabłkowego, czy też piwa. Można wypróbować również płukanki z siemienia lnianego lub mąki ziemniaczanej. Przepisy na nie znajdziecie na wspominanych blogach.

Podobne

jeden komentarz

  1. Mizia
    21 lipca 2017 at 12:07 Odpowiedz

    Może mi się to przydać, a jako że mam długi włosy to porządna pielęgnacja bardzo się przyda. Ciekawe blogi, więc pewnie będę śledzić.

dodaj komentarz