Infokioski jako punkty informacyjne, w jakich miejscach się sprawdzą?

Sprawny i szybki dostęp do informacji jest niezwykle pożądaną usługą w dzisiejszej rzeczywistości. Infokioski gwarantują skuteczny i przystępny wgląd w potrzebne nam wiadomości. Na czym polega ich działanie?

infokioski multimedialne

Czym jest infokiosk?

Infokiosk to punkt informacyjny, w formie urządzenia elektronicznego. Dynamiczny rozwój technologii pozwolił na stworzenie nowoczesnego mechanizmu, który umożliwia szeroki dostęp do potrzebnych, w określonym miejscu i czasie, informacji. Jest to współczesna alternatywa dla materiałów w formie papierowej oraz mobilnych urządzeń, w których często problemem jest odtworzenie filmu lub mapy. Infokiosk jest doskonałym punktem informacyjnym (www.mera-systemy.pl), zarówno w instytucjach publicznych jak i w miejscach komercyjnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy urząd czy firma handlowo-usługowa zyskuje szansę na usprawnienie określonych procesów.

Szybki i przejrzysty dostęp do informacji przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy, zwiększa również zainteresowanie klientów. Nowoczesny design infokiosku, jego wysokie parametry techniczne oraz udogodnienia dla np. osób niepełnosprawnych podnoszą rangę miejsca, w którym jest ustawiony.

Gdzie infokioski znajdują zastosowanie?

Infokiokioski znajdują szerokie zastosowanie w centrach handlowych, komercyjnych miejscach użyteczności publicznej, gdzie skutecznie wzmacniają relację z klientem. Ich atrakcyjna forma nawigacyjna ułatwia poruszanie się w przestrzeni usługowej, klarowny i prosty przekaz informacyjny pozwala na szybkie wyszukanie miejsca, na którym nam zależy. W przestrzeniach biurowych, firmach umieszczane są często kioski o minimalistycznej formie, ich funkcjonalność jest uzależniona od potrzeb i profilu prowadzonego biznesu.

Wdrożenie takich rozwiązań w turystyce pozwoliło na szybki dostęp do informacji na temat lokalizacji konkretnej miejscowości oraz atrakcji w danym regionie. W dworcowych poczekalniach, lotniczych terminalach dają szansę szybkiego dostępu do rozkładów jazdy pociągów czy połączeń lotniczych. W urzędach, przychodniach usprawniają procesy rejestracji. W szkołach wyższych można przy ich pomocy zapoznać się z aktualnym rozkładem zajęć na uczelni. W muzeach urządzenia przekazują wiedzę na temat poszczególnych eksponatów. W zależności od potrzeb produkowane są infokioski skrojone na miarę zamawiającego, mogą być dedykowane dla wielu przestrzeni życia codziennego.

Jakie są zalety infokiosków?

Specjalistyczne oprogramowanie infokiosków oraz zastosowana w ich produkcji technologia sprawiają, że są to urządzenia przystępne dla szerokiego grona osób. Niektóre z nich wyposażone są w specjalną nakładkę, która pozwala na obsługę dowolnym przedmiotem, np. protezą kończyny. Dzięki specjalnemu trybowi są to urządzenia przeznaczone również dla osób słabowidzących.

Bardzo często infokioski zapewniają informację w wielu językach. Czasem wyposażone są w dodatkowe komponenty jak drukarka, czujnik ruchu czy kamera. Z uwagi na niewielkie gabaryty są to urządzenia, które nie sprawiają trudności podczas transportu i nie zajmują wiele przestrzeni.

Podobne

dodaj komentarz