Gdzie kupować bezpieczne i wygodne gorsety?

Dawniej kobiety nosiły gorsety na co dzień. Dzisiaj jest to rodzaj bielizny wyszczuplającej, którą zazwyczaj wybiera się na wyjątkowe okazje. Gdzie kupić bezpieczne i wygodne gorsety? W czym można wybierać? Na co zwrócić uwagę?

Gorset wyszczuplający – gdzie kupić?

Zacznijmy od tego, gdzie kupić gorsety damskie? Wbrew pozorom nie jest to bielizna wyszczuplająca, którą znajdzie się w pierwszym lepszym sklepie odzieżowym. Lepiej wybrać się do profesjonalnego butiku. Warto udać się do sklepu z markową bielizną. Z pewnością w takim miejscu znajdzie się choć jeden model gorsetu damskiego. Nie jest to jednak standard w ofertach marek bieliźnianych.

Jeśli chce się mieć możliwość wyboru spośród wielu modeli, wówczas warto postawić na sklep online. Najlepiej wybrać taki, który specjalizuje się w sprzedaży tego typu bielizny. Przejrzyj gorsety w sklepie internetowym Just Beck, który ma w swojej ofercie różnorodną odzież wyszczuplającą. Zobacz, jak duży może być wybór! Dzisiaj da się znaleźć gorset idealny, czyli taki, który będzie podobał się wizualnie, ale i zdziała cuda jeśli chodzi o modelowanie sylwetki.

Czy gorset damski może być wygodny?

Wiele kobiet martwi się tym, że noszenie gorsetu wyszczuplającego talię nie jest zdrowe i jest niewygodne. Przede wszystkim kontrowersję wzbudza to, czy przez niego nie przemieszczą się narządy wewnętrzne. Okazuje się, że nie ma takich obaw, jeśli wybierze się gorset zapinany na haftki. Gdyby postawić na sznurowaną bieliznę, może być ryzyko, że punktowo się będzie za mocno opinać ciało. Wybierając gorset wyszczuplający brzuch, zapinany na trzy rzędy haftek, nie ma takiej możliwości. Przede wszystkim z uwagi na to, że taki jest mocno wyprofilowany i modeluje sylwetkę, a nie deformuje ją. To też znacznie bardziej wygodne. Dzięki opięciu mięśni brzucha przez gorset wyszczuplający możliwe jest wspomaganie procesu chudnięcia. Mięśnie się wydłużają, talia staje się bardziej widoczna.

Bezpieczny gorset damski – co to oznacza?

Czy gorset wyszczuplający osłabi mięśnie pleców? Istnieje takie ryzyko, jeśli nie jest się wystarczająco aktywnym fizycznie. Gorset koryguje postawę, więc po części wykonuje pracę za mięśnie. Warto więc pamiętać o aktywności fizycznej, w tym o ćwiczeniach wzmacniających mięśnie pleców.

Co ciekawe, do kupienia są gorsety do treningu. Jak działają? Czy są bezpieczne? Trening odbywa się w specjalnym gorsecie, który nie krępuje ruchów, nie wymusza za bardzo wyprostowanej sylwetki. Gorset do ćwiczeń pozwala na swobodne wykonywanie ćwiczeń. Lateks dodany do tego typu bielizny wyszczuplającej działa niczym sauna dla skóry i mobilizuje komórki tłuszczowe do szybszego spalania.

Warto wiedzieć, że specjalistyczne sklepy zajmujące się sprzedażą gorsetów w opisach swoich produktów zawierają informacje o przeciwwskazaniach do ich noszenia. Najczęściej są to ciąża i miesiączka, ale też problemy z krążeniem, refluks. Bywa, że przeciwwskazaniem mogą być żylaki, wrzody żołądka, ale i inne schorzenia wskazane przez lekarza.

Jeśli ma się jakiekolwiek obawy, lepiej nie kupować gorsetu w ciemno. Zdecydowanie warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu po poradę. Jeśli nie będzie miał przeciwwskazań, wówczas przy wsparciu sprzedawcy, z pewnością dobierze się wygodny i bezpieczny gorset.

Podobne

2 komentarze

  1. Pamelka
    14 września 2021 at 13:15 Odpowiedz

    Mój pierwszy gorset kupiłam dobre kilka lat temu i nie wyobrażam sobie bez niego życia. Mogę czuć się komfortowo w każdej sytuacji, w każdym ubraniu. Tak jak tutaj radzą, najlepiej będzie wybrać taki na haftki. Noszę bardzo często i z moim zdrowiem wszystko w porządku. Kupujcie gorsety, dziewczyny!

  2. Bogdanka
    8 marca 2022 at 12:14 Odpowiedz

    Może w sklepach z bielizną? W każdym razie na targu bym nie kupiła na pewno.

dodaj komentarz