Dlaczego facet zdradza? 6 najczęstszych powodów niewierności mężczyzn

Coraz częściej słyszy się o zdradach partnerów. Niestety w większości przypadków okazuje się, że osoba która zdradziła to mężczyzna. Dlatego tak jest? Z jakich powodów facet zdradza kobietę? Jak zauważyć oznaki zdrady?

Zdrada to jedno z najbardziej nieprzyjemnych doświadczeń, które może spotkać człowieka. Nikt nie chce zostać zdradzonym. Dlaczego więc mężczyźni zdradzają? Co przez nich przemawia w momencie zdrady? Oto 6 najczęstszych powodów niewierności mężczyzn.

1. Brak seksu lub jego ograniczona ilość

Najczęstszym powodem zdrad przez mężczyzn jest brak systematycznego współżycia z partnerką. Niestety coraz więcej ludzi przestaje rozmawiać ze sobą – jeżeli pojawia się problem związany z seksem, wolą szukać rozwiązania poza domem. Rozmowa pomiędzy partnerami jest bardzo ważna. Mężczyźni często narzekają na nudny seks, wymówki partnerki oraz na brak starań ze strony kobiety. To powoduje, że szukają pocieszenia w ramionach innych kobiet.

2. Chęć odreagowania złości

Niektórzy mężczyźni po kłótni wolą spotkać się z inną kobietą niż porozmawiać ze swoją partnerką. Potrzebują odreagować więc idealnym sposobem jest spotkanie z kochanką. Dzięki temu mężczyzna zapomina o kłótni, problemach spędzając czas w towarzystwie innej kobiety.

Kłótnia powodem niewierności mężczyzn

3. Naiwność partnerek

Niewierni mężczyźni lubią wykorzystywać każdą okazję. Jeżeli wiedzą, że mogą sobie pozwolić na zdradę, wykorzystają ten fakt. Wielu facetów pozwala sobie na zdradę ponieważ żyją w świadomości, że nic im nie grozi. Część z nich wierzy w to, że partnerka nie dowie się o romansie. A nawet jeżeli zdrada wyszłaby na jaw, to nie posiadają obaw dotyczących rozłąki, ponieważ już dawno przestało im zależeć.

4. Brak miłości

Brak uczucia w związku jest również powodem zdrady. Bardzo często faceci wolą zdradzić niż rozstać się z kobietą. Dlaczego tak jest? Przyzwyczajenie i wspomnienia nie pozwalają odejść partnerom od siebie, dlatego część mężczyzn woli tkwić w związku bez miłości. Jeżeli odczuwają potrzeby seksualne, szukają tego u innych kobiet.

Brak miłości powodem zdrady kobiety

5. Nuda i rutyna

Istnieją mężczyźni, którzy potrzebują adrenaliny oraz przygody. Normalne, ułożone życie jest dla nich zbyt nudne, poszukują więc rozrywki przy innych kobietach. Są również mężczyźni określani jako łowcy, którzy polują na inne kobiety i rywalizując ze sobą prześcigają się w ilościach zdobytych kobiet.

6. Zemsta

Co zrobić, gdy kobieta zdradziła? Zrewanżować się – tak myśli i postępuje wielu facetów. Mężczyźni nie potrafią sobie poradzić z tą myślą. Taka sytuacja wpływa na ambicje mężczyzny, dlatego w ramach rewanżu odpłaca się tym samym.

Zemsta powodem zdrady przez mężczyznę

Najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów w związku jest rozmowa. Niestety mężczyźni bardzo często zamiast rozmowy wybierają odreagowanie i flirt u boku innej kobiety. Jeżeli w Twoim związku pojawiła się rutyna, seks nie jest taki jak na początku związku, porozmawiaj z partnerem. Należy pamiętać o tym, że w każdej sytuacji da się znaleźć rozwiązanie i nie należy szukać pocieszenia u boku innej osoby. Jeżeli podejrzewasz partnera o zdradę, porozmawiaj z nim o tym jak najszybciej.

Podobne

6 komentarzy

 1. O co chodzi z tym X?
  4 października 2016 at 12:59 Odpowiedz

  Nie rozumiem pisania słowa „seks” w angielskiej wersji, skoro cały artykuł jest po polsku. Niesamowicie mnie to drażni.

  • alic01
   15 listopada 2016 at 19:06 Odpowiedz

   z tego co pisze w PWN (aż sprawdziłam! :)) to rzeczywiście w wypowiedziach, komentarzach, po prostu w mowie potocznej „sex” jest to prawidłowe, ale już w tekstach, artykułach tam gdzie liczy się poprawność już rzeczywiście nie, jedynie w marketingu jak wzmocnienie i ekspresja jest dopuszczalne także poprawna zamiana „seks” => „sex” …czyli masz rację generalnie, że „sex” w artykule jest to niepoprawna forma „seks”! 🙂

 2. Alicja
  5 października 2016 at 12:29 Odpowiedz

  Myślę, że teraz nie ma to już znaczenia. Ja się wielokrotnie spotkałam z tym, że ktoś napisał seX. Też tak czasami piszę 😀

 3. fast'n'furious
  5 października 2016 at 13:15 Odpowiedz

  A ja nie rozumiem dlaczego zastanawiać się nad przyczyną zdrady. Uważam, że jeśli dorosły człowiek ma na tyle rozumu, że jeśli ma jakiś problem lub czegoś mu brakuje to powinien się starać to rozwiązać, a nie po prostu zacząć zdradzać partnera. To tak jakby się zatrzymać w połowie drogi, ani nie naprawiam relacji, ani nie zakańczam ich.

 4. zdrada nie do zaakceptowania
  6 października 2016 at 10:37 Odpowiedz

  Ja nie wyobrażam sobie wspólnego życia po zdradzie… Rozumiem, że mają swoje powody, ale to niech się rozstaną z kobietą, jak im nie odpowiada, a nie, że na to nie mają odwagi, bo się przyzwyczaili. Ciekawe, czy z kochanką, jak zamieszkają pod jednym dachem, to też nie będą chcieli uciec. Pazerni…

 5. sercowa_ekspertka
  31 października 2016 at 17:18 Odpowiedz

  A mnie się wydaje, że mężczyźni zdradzają, bo brak im partnerki na swoim poziomie, brak im po prostu rozmowy. Tym, co cementuje związek jest wymiana poglądów, chociażby to miało być kilka wspólnie spędzonych minut. Nie zgadzam się z tym, że mężczyźni szukają okazji – jak się kocha naprawdę to ma się poczucie, że się już znalazło tę właściwa kobietę.

dodaj komentarz