Dlaczego facet zdradza? 6 najczęstszych powodów niewierności mężczyzn

Coraz częściej słyszy się o zdradach partnerów. Niestety w większości przypadków okazuje się, że osoba która zdradziła to mężczyzna. Dlatego tak jest? Z jakich powodów facet zdradza kobietę? Jak zauważyć oznaki zdrady?

Zdrada to jedno z najbardziej nieprzyjemnych doświadczeń, które może spotkać człowieka. Nikt nie chce zostać zdradzonym. Dlaczego więc mężczyźni zdradzają? Co przez nich przemawia w momencie zdrady? Oto 6 najczęstszych powodów niewierności mężczyzn.

1. Brak seksu lub jego ograniczona ilość

Najczęstszym powodem zdrad przez mężczyzn jest brak systematycznego współżycia z partnerką. Niestety coraz więcej ludzi przestaje rozmawiać ze sobą – jeżeli pojawia się problem związany z seksem, wolą szukać rozwiązania poza domem. Rozmowa pomiędzy partnerami jest bardzo ważna. Mężczyźni często narzekają na nudny seks, wymówki partnerki oraz na brak starań ze strony kobiety. To powoduje, że szukają pocieszenia w ramionach innych kobiet.

2. Chęć odreagowania złości

Niektórzy mężczyźni po kłótni wolą spotkać się z inną kobietą niż porozmawiać ze swoją partnerką. Potrzebują odreagować więc idealnym sposobem jest spotkanie z kochanką. Dzięki temu mężczyzna zapomina o kłótni, problemach spędzając czas w towarzystwie innej kobiety.

Kłótnia powodem niewierności mężczyzn

3. Naiwność partnerek

Niewierni mężczyźni lubią wykorzystywać każdą okazję. Jeżeli wiedzą, że mogą sobie pozwolić na zdradę, wykorzystają ten fakt. Wielu facetów pozwala sobie na zdradę ponieważ żyją w świadomości, że nic im nie grozi. Część z nich wierzy w to, że partnerka nie dowie się o romansie. A nawet jeżeli zdrada wyszłaby na jaw, to nie posiadają obaw dotyczących rozłąki, ponieważ już dawno przestało im zależeć.

4. Brak miłości

Brak uczucia w związku jest również powodem zdrady. Bardzo często faceci wolą zdradzić niż rozstać się z kobietą. Dlaczego tak jest? Przyzwyczajenie i wspomnienia nie pozwalają odejść partnerom od siebie, dlatego część mężczyzn woli tkwić w związku bez miłości. Jeżeli odczuwają potrzeby seksualne, szukają tego u innych kobiet.

Brak miłości powodem zdrady kobiety

5. Nuda i rutyna

Istnieją mężczyźni, którzy potrzebują adrenaliny oraz przygody. Normalne, ułożone życie jest dla nich zbyt nudne, poszukują więc rozrywki przy innych kobietach. Są również mężczyźni określani jako łowcy, którzy polują na inne kobiety i rywalizując ze sobą prześcigają się w ilościach zdobytych kobiet.

6. Zemsta

Co zrobić, gdy kobieta zdradziła? Zrewanżować się – tak myśli i postępuje wielu facetów. Mężczyźni nie potrafią sobie poradzić z tą myślą. Taka sytuacja wpływa na ambicje mężczyzny, dlatego w ramach rewanżu odpłaca się tym samym.

Zemsta powodem zdrady przez mężczyznę

Najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów w związku jest rozmowa. Niestety mężczyźni bardzo często zamiast rozmowy wybierają odreagowanie i flirt u boku innej kobiety. Jeżeli w Twoim związku pojawiła się rutyna, seks nie jest taki jak na początku związku, porozmawiaj z partnerem. Należy pamiętać o tym, że w każdej sytuacji da się znaleźć rozwiązanie i nie należy szukać pocieszenia u boku innej osoby. Jeżeli podejrzewasz partnera o zdradę, porozmawiaj z nim o tym jak najszybciej.

Podobne