Co jest teraz w modzie? Najciekawsze style młodzieżowe w ostatnim czasie

To jak się ubrać jest często pytaniem trudniejszym, niż może się wydawać. Ogrom propozycji w sklepach sieciowych często może przytłaczać. Warto więc śledzić najciekawsze style młodzieżowe, aby wiedzieć, co jest teraz w modzie i tym samym zawsze mieć świeżą dawkę inspiracji.

Jak sprawdzić co jest teraz w modzie?

Moda i styl ubioru bywają zmienne, ale da się zauważyć w nich pewne utrzymujące się trendy. Warto nauczyć się ich szukać, jeśli chcemy być na bieżąco w świecie mody, a naszym stylem wyróżniać się na tle reszty. Na szczęście, bardzo łatwo dzisiaj sprawdzić, co akurat jest teraz w modzie. Nowe style młodzieżowe tworzą się niemalże każdego dnia, a swój początek często mają w internecie.

To internet jest dzisiaj głównym forum dyskusyjnym, jeśli chodzi o modę i styl ubioru. Oczywiście warto też pamiętać o klasycznych magazynach modowych, ale najszybszy dostęp do informacji o najnowszych trendach uzyskać można właśnie za pomocą internetu. Osoby zainteresowane najciekawszymi stylami młodzieżowymi w ostatnim czasie, najlepiej odnajdą się w mediach społecznościowych osób bezpośrednio związanych z modą.

Główną zaletą korzystania z mediów społecznościowych, jest błyskawiczny dostęp do relacji prosto ze świata mody. Możliwe jest więc śledzenie działań najważniejszych projektantów oraz trendsetterów.

Jakie są najciekawsze style młodzieżowe w ostatnim czasie?

Młodzieżowe style ubioru w ostatnim czasie zmieniają się dość dynamicznie, ale nawet mimo to da się określić ich kilka ogólnych kategorii.

1. Luźny styl casual

Jest to styl ubioru, w którym najważniejszym jest naturalność i wygoda. Styl casual bazuje na modzie eleganckiej i biznesowej, ale dodaje do nich zasadę wygody noszenia ubrań. Oznacza to, że do dobrym wyborem w zgodzie z tym stylem będą sportowe buty młodzieżowe w połączeniu z koszulą i marynarką. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wspomnianą marynarkę sparować ze spodniami dżinsowymi. Styl młodzieżowy casual utrzymuje się właśnie dzięki wygodzie i dowolności kompozycji i na pewno jest teraz w modzie.

2. Styl młodzieżowy unisex

Unisex to z pozoru młodzieżowy styl ubioru, ale w praktyce sprawdzi się w każdym przypadku. Zawdzięcza to standaryzacji ubioru oraz temu, że podstawą dla niego jest wygoda. Styl ten opiera się na wygodnych koszulkach typu T-shirt oraz innych pierwotnych elementach ubioru subkultury skejtów czy dresiarzy. Dobrze sprawdzą się tu również sportowe buty młodzieżowe oraz proste dodatki, takie jak czapka z daszkiem.

3. Sportowy styl młodzieżowy

Najbardziej nastawiony na wygodę użytkowania jest jednak młodzieżowy styl sportowy. Jego podstawą są wygodne i lekkie ubrania, które dobrze sprawdzą się tak na boisku, jak i na ulicy. Do kluczowych jego elementów można zaliczyć sportowe buty młodzieżowe, które na stałe węższy do naszego słownika pod nazwą „adidasy”. Razem z nimi najlepiej komponowały będą się spodnie dresowe, T-shirt oraz bluza dresowa. Dobrym wyborem będzie również czapka z daszkiem.

4. Awangardowy styl młodzieżowy

Bunt to ważna siła napędowa wielu subkultur młodzieżowych. W modzie przejawia się on pod postacią awangardowego stylu ubierania się, który często stoi w opozycji do ogólnie przyjętych norm. Różne subkultury rządzą się własnymi prawami, ale ogólną zasadą tego stylu młodzieżowego jest przełamywanie znanych wzorców. Oznacza to, że awangardowe będzie to, co pozornie nie jest teraz w modzie. Wliczyć w to można podarte spodnie, dość szerokie nogawki czy swetry domowej roboty.

Które subkultury dominują dzisiaj w modzie?

Analizując więc to, co jest teraz w modzie, warto zwrócić uwagę na róże subkultury młodzieżowe, których styl ubierania się może nas zainspirować. Dobrze też śledzić trendy w modzie sprzed kilku lat, ponieważ niektóre najpopularniejsze style mody młodzieżowych subkultur mogą być dalej na czasie.

Najciekawsze style młodzieżowe w ostatnim czasie prezentują głównie subkultury hipsterów, graficiarzy czy nawet gotów.

Zastanawiając się więc, co jest teraz w modzie oraz jakie są najciekawsze style młodzieżowe w ostatnim czasie, odpowiedzi najlepiej szukać w mediach społecznościowych. Może się okazać, że nasz styl jest bliski temu, który aktualnie jest na topie. Dobrze jest również zainteresować się stylami, jakie przyjmują poszczególne subkultury młodzieżowe, ponieważ często mogą dać one świeże spojrzenie na ustaloną odgórnie modę.

Podobne

5 komentarzy

 1. Paulina Woj
  18 października 2022 at 11:39 Odpowiedz

  Noo, styl goth wrócił do mody, moja siostra się tak ubiera, jej znajomi także, widzę też dużo takich osób na mieście.

  • Gotka
   18 listopada 2022 at 11:50 Odpowiedz

   Ja uważam, że ten styl zawsze był modny, tylko teraz wręcz trafił do mainstreamu i każdy chce wyglądać jak „alternatywka” 😉

 2. Mila
  5 stycznia 2023 at 13:53 Odpowiedz

  O ludzi w stylu casual bardzo dużo widuję 🙂 faktycznie modny, ale czy ładny… no nie wiem

 3. senior
  18 stycznia 2023 at 08:44 Odpowiedz

  A teraz to chyba wszystko jest w modzie? Nie widzę, żeby konkretny trend się wyróżniał, raczej taki miszmasz

 4. old
  15 marca 2023 at 08:46 Odpowiedz

  Z tego widze na ulicach to w modzie są teraz lata 2000 😀 strasznie mnie ten młodzieżowy styl bawi. Szerokie spodnie, biodrówki, jeszcze tylko brakuje żeby bolerka wróciły xD

dodaj komentarz