Atrakcje w centrum Zakopanego

Nie każdy z nas jest fanem pieszych wędrówek po górach. Na szczęście wyjazd do Zakopanego może wiązać się również ze zwiedzaniem tego uzdrowiskowego miasta, w którym swoje posiadłości i posiadali najbardziej znani i wpływowi artyści końca XIX. początku XX. wieku. Dziś można podziwiać to, co dawne, jednocześnie korzystając z nowoczesnych atrakcji, jakie miasto zapewnia turystom.

Jakie atrakcje na Krupówkach

Podczas pobytu w stolicy Tatr każdy zawita tu przynajmniej raz. Krupówki to najbardziej ruchliwa ulica w mieście, a także centrum handlu i kultury. Stoją tu zabytkowe budynki w stylu zakopiańskim, które zdecydowanie wyróżniają się swoimi zdobieniami i bryłą na tle architektury Podhala. W centrum Zakopanego znajdują się też luksusowe apartamenty (przykład na: zakopaneapartamenty24.pl/apartamenty-zakopane-centrum/), w których turyści mogą odpoczywać, jednocześnie mając w zasięgu ręki wszelkie atrakcje, które uprzyjemnią im pobyt. Na Krupówkach można posłuchać góralskiej muzyki, ale można tu też zjeść dobry posiłek i kupić pamiątki dla siebie i rodziny.

Jakie zakopiańskie Muzea?

Młodopolscy artyści, tacy jak Sienkiewicz, Witkiewicz czy Kasprowicz pozostawili po sobie wiele pamiątek, które do dziś można tu oglądać. Wielu pisarzy i muzyków miało też w Zakopanem swoje wille, które są chętnie odwiedzane przez turystów z całej Polski. Jedna z najbardziej okazałych jest między innymi Harenda, która związana jest z ostatnimi latami życia Jan Kasprowicza.

Warto jednak również odwiedzić willę Karola Szymanowskiego, jednego z największych kompozytorów w XX. wieku. W Muzeum Zakopiańskim można natomiast zobaczyć jak żyli dawni mieszkańcy tego regionu. Do żelaznych punktów na liście zalicza się również historyczny cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Pochowani są tu wybitni mieszkańcy, a także osoby zasłużone dla Zakopanego.

Co jeszcze można zwiedzić w Zakopanem?

Zakopane to jednak nie tylko przeszłość. Na każdym kroku turysta jest kuszony ciekawymi atrakcjami. Można tu skorzystać między innymi z aquaparku, term czy parków liniowych, które uczynią pobyt jeszcze przyjemniejszym. Osoby, dla których dotychczasowe atrakcje to za mało, mogą się również wybrać do Teatru Witkacego, w którym obejrzeć można znakomite sztuki nowoczesne.

Warto również odwiedzić skocznię narciarską, na której wielokrotnie triumfował Adam Małysz czy Kamil Stoch. Wiele osób przybywa tu, by obejrzeć zawody pucharu świata w skokach narciarskich na żywo. Zimową atrakcją regionu jest również tradycyjny, koński kulig i góralska muzyka, która pozwala poczuć klimat Zakopanego.

Górskie atrakcje Zakopanego

Mimo tych wszystkich atrakcji, jakie ma dla nas samo miasto, warto jednak czasem opuścić Zakopane i zwiedzić okoliczne tereny. Osoby, którym pozwala na to kondycja, mogą udać się same na Kasprowy czy Gubałówkę. Można jednak również skorzystać z udogodnień, jakimi niewątpliwie są kolejki linowe. Turyści o umiarkowanej kondycji mogą natomiast przespacerować się po malowniczych dolinach, które zachwycają od dawna wszystkich turystów, którzy się tu pojawią. Dobranie odpowiedniej trudności trasy pozwoli cieszyć się wypoczynkiem w pełni.

Podobne

2 komentarze

  1. marzenka
    5 października 2016 at 11:10 Odpowiedz

    Ja jeszcze w Zakopanym nie byłam :(( a tak bardzo bym chciała.

  2. Edith Piaf
    29 listopada 2016 at 09:20 Odpowiedz

    Ja też nie byłam, muszę nadrobi te zaległości.

dodaj komentarz