5 największych psów świata

Największy pies na świecie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, gdy stanął na tylnych łapach, mierzył aż 220cm. George ważył 111kg, a co miesiąc zjadał jedyne 50kg karmy. Lecąc na show Oprah Winfrey do Chicago musiał zająć 3 miejsca pasażerskie. George’a można było zobaczyć nie tylko w telewizji, miał również własny profil na Facebooku i Twitterze. Należał do dogów, dosyć dużych psów, ale i tak pobił rekordy. Wśród przedstawicieli jakich ras znajdziemy największe psy świata?

1. Bernardyny

W Polsce zamiennie nazywany Beethovenem, ze względu na popularny film. Po jego obejrzeniu każdy chciał mieć takiego wielkiego psa. Mimo ukazania, jak bardzo wymagająca w utrzymaniu jest to rasa, z pewnością ich sprzedaż znacznie wzrosła. Bernardyny często osiągają wagę większą niż większość ludzi. Zdarza się, że ważą ponad 100kg. Z usposobienia są bardzo łagodne i przyjacielskie, chociaż nieufne w stosunku do obcych osób. Dzięki naturalnemu spokojowi są wręcz stworzone do zabaw z dziećmi. Mimo dosyć flegmatycznej osobowości potrafią stanąć w obronie właściciela, kiedy sytuacja tego wymaga. Bernardyny należą do jednych z najbardziej inteligentnych psów.

Bernardyn z obrożą - jeden z największych psów świata

2. Mastify angielskie

Są to psy bardzo masywne z silnie zarysowanymi mięśniami. Kiedyś były przeznaczone do stróżowania. Podobnie jak bernardyny, są łagodne i rodzinne. Mają niesamowitą cierpliwość do dzieci. Kiedy jednak wyczują zagrożenie w stosunku do właściciela, mogą stać się agresywne wobec obcych. Osoby, które zastanawiają się nad kupnem mastifa, powinny mieć silny charakter, żeby poskromić tego dużego psa, jeśli zajdzie potrzeba.

3. Mastify neapolitańskie

Podobnie jak mastify angielskie, również doskonale spisują się jako psy rodzinne. Są bardzo towarzyskie i łagodne, jednak wymagające w hodowli. Mówi się, że nigdy nie da się ich w pełni okiełznać. Nawet dobre wychowywanie nie zagwarantuje 100% posłuszeństwa. Wyróżnia je niesamowita czujność, szybkość i zwinność, chociaż ich gabaryty na to nie wskazują. Lepiej jednak nie ryzykować i nie prowokować mastifa do udowodnienia swoich naturalnych cech.

4. Nowofundlandy

Z wyglądu przypomina wielkiego misia do przytulania. Psy te należą do najsilniejszych na świecie. Z reguły pracują jako ratownicy wodni, kiedyś były używane do transportu ciężkich ładunków. Podobnie jak w przypadku poprzednich ras, przedstawiciele nowofundlandów są bardzo łagodne, delikatne i życzliwe w stosunku do obcych. W przeciwieństwie do mastifów, te nie wykazują się agresywnością, dlatego są idealne dla dzieci.

Czarny nowofundland - jeden z największych psów świata

5. Dogi z Bordeaux (mastify francuskie)

Chociaż pewnie mało kto kojarzy taką nazwę, są to psy bardzo popularne w Polsce. Kiedyś były przeznaczone do polowań, stróżowania i obrony. Dziś są to psy rodzinne. Lubią towarzystwo dzieci. Uważa się, że tymi psami powinny zajmować się osoby doświadczone. Jednak w przeciwieństwie do innych mastifów, te nie są agresywne. Bliżej poznaliśmy dogi w serialu Rodzina zastępcza, gdzie pojawił się psi bohater o wdzięcznym imieniu Śliniak.

2 komentarze

  1. Jennifer
    30 września 2016 at 17:46 Odpowiedz

    Ja uwielbiam duże psy. Z takimi się wychowywałam więc to normalne, że czuję do nich szczególną sympatię. Moje ulubione to Nowofunlandy.

  2. Eskimoska
    29 listopada 2016 at 09:27 Odpowiedz

    Jak ja uwielbiam duże psy. To jest artykuł dla mnie, kocham takie psiaki 🙂

dodaj komentarz