5 najdroższych biżuterii na świecie

Pierścionki, bransoletki, naszyjniki, kolczyki – która kobieta nie marzy o byciu obdarowaną tymi wszystkimi skarbami? Wchodzące w ich skład drogocenne kamienie nadają im niepowtarzalnego uroku. Każda posiadaczka czuje się wyjątkowo pięknie, co wyróżnia ją spośród tłumu ludzi. Zanim jednak zażyczymy sobie zakupu wymarzonej biżuterii, zapoznajmy się z jej 5 najdroższymi egzemplarzami na świecie.

1. The Diamond Bikini – 30 mln dolarów

Trudno zaliczyć strój bikini do biżuterii chyba, że jest on w całości wykonany z diamentów Steinmetzi. Nie są to jednak byle diamenty, ponieważ niektóre z nich możemy zaliczyć do najrzadziej spotykanych na świecie. Niestety kostium kąpielowy w żadnym wypadku nie nadaje się do pływania. Zawiera on bowiem zaledwie sześć różnych rodzajów tych kamieni o łącznej masie 150 karatów. Wszystko połączone zostało platyną dla zmniejszenia ciężaru skąpego stroju. Komplet wart 30 milionów dolarów, możemy zobaczyć na zdjęciach pięknej modelki Molly Sims, która w 2006 roku pozowała w nim na łamach magazynu Sports Illustrated Swimsuit Issue.

2. The Graff Pink – 46,2 mln dolarów

Pochodzenie tego pięknego, różowego diamentu nie jest nam bliżej znane. Pierwszym jego właścicielem był jubiler Harry Winston. W 2010 roku 24,78 karatowy pierścionek zmienił swojego posiadacza na kolekcjonera Laurence Graffa. Biżuterię udało się nabyć za bardzo „atrakcyjną” cenę 45,6 milionów dolarów, czyniąc ją najdroższym pojedynczym okazem sprzedanym podczas aukcji.

3. L’Incomparable Diamond Necklace – 55 mld dolarów

W życiu każdego człowieka zdarzają się momenty, gdy nie zdajemy sobie sprawy ze szczęścia jakie nas spotkało. Doskonałym przykładem staje się historia młodej Kongijki, która odnalazła 407-karatowy diament pośród górniczych odpadków. Nieskazitelny, o rzadkim żółtym zabarwieniu kamień sprawia, że jest on niezrównany z innymi okazami, dzięki czemu zawdzięcza swoją nazwę „L’Incomparable”. Gdyby tego było mało, naszyjnik posiada jeszcze 90 białych diamentów o całkowitej wadze 230 karatów, czyniąc go arcydziełem wartym 55 milionów dolarów.

Piękny diament do drogiej biżuterii

4. Shawish Diamond Ring – 70 mln dolarów

Z roku na rok wytwory jubilerskie zyskują coraz więcej kreatywności i piękna. Jedna z producentów biżuterii – firma Shawish Jewelery, wpadła na pomysł wykraczający poza wszelkie standardy. Po roku intensywnej i męczącej pracy stworzyli pierścionek w całości wykonany z diamentu. Jak na 150-karatowy kamień przystało, jest on odporny na skruszenia, zarysowania i pęknięcia.

Opatentowany wzór wykonany był przez grupę specjalistów na czele z projektantem Mohamedem Shaweshem. Posłużyli się oni nie tylko tradycyjnymi technikami obróbki diamentów, lecz także najnowocześniejszą technologią laserową. Jedyną wadą pierścionka jest brak możliwości zmiany jego rozmiaru. Dlatego też przed wydaniem 70 milionów dolarów, warto jest sprawdzić rozmiar naszego palca.

5. The Pink Star Diamond Ring – 83,2 mln dolarów

Zapewne zastanawiasz się co wpływa na cenę pierścionka będącego najdroższym elementem biżuterii na świecie. Owalny, różowy diament po obróbce posiada 59,60 karatów. Czyni go tym samym największym, krystalicznie czystym oraz przejrzystym kamieniem koloru fancy vivid pink. Szczęśliwym nabywcą pierścionka stał się Izaac Wolf, szlifierz diamentów z Nowego Jorku, który zwyciężył podczas aukcji odbywającej się w Genewie w 2013 roku. Czym jednak kierował się właściciel podczas jego zakupu? Miłością, pasją, prestiżem? Myślę, że powód naprawdę był istotny skoro poświęcił na niego 83 187 381 dolarów.

Podobne

jeden komentarz

  1. Ewaaa
    5 października 2016 at 09:17 Odpowiedz

    Powiedzcie mi proszę kogo stać na takie cudeńka?? Ja bym się bała to nosić, przecież to jest mega drogie, ja rozumiem biżuterię za kilkaset zł (choć dla mnie to i tak dużo ) ale kurcze, za tyle mln?? Jeszcze dolarów!!!! masakra!!!

dodaj komentarz