4 proste pomysły na świąteczne ozdoby z szyszek

Obecnie panuje moda na ekologiczny styl życia. Dodatki i dekoracje do domu tworzone są z naturalnych surowców, jedzenie jest zdrowe i pozbawione polepszaczy, a ludzie preferują aktywny tryb życia, wypełniony sportem i przebywaniem na świeżym powietrzu. W ten ekologiczny trend wspaniale wpisują się świąteczne ozdoby, wykonane ze skarbów, znalezionych podczas jesiennego spaceru.

Jednym z najwdzięczniejszych naturalnych materiałów do wykonywania ozdób na Boże Narodzenie są szyszki: łatwo je znaleźć, już same w sobie pięknie wyglądają, kojarzą się ze świętami i istnieje całe mnóstwo sposobów na ich wykorzystanie do udekorowania domu! Zatrzęsienie pomysłów i gotowych rozwiązań na ozdoby z szyszek znajdziesz na sprzedajemy.pl. Oto kilka najciekawszych:

Ekologiczna choinka z szyszek

Jeśli masz dość zamiatania w okresie Bożego Narodzenia igieł sypiących się ze świątecznego drzewka, a sztuczne choinki Cię nie przekonują, zrób swoją wersję z nazbieranych w lesie szyszek. Wystarczy mieć stożek styropianowy, kartonowy, bądź z masy papierowej, pistolet z klejem na gorąco oraz wybrane ozdoby i dodatki (można też zdecydować się na choinkę bez ozdób, sama również pięknie się prezentuje!). Tworzenie choinki zaczynamy od dołu stożka. Wybieramy największe szyszki i układamy rząd na dole podstawy, mocując wszystko za pomocą kleju na gorąco. Następnie robimy powyżej kolejny rząd z odrobinę mniejszych szyszek i tak aż do szczytu stożka, na którym pionowo umieszczamy najmniejszą szyszkę. Tak powstałe drzewko możemy pomalować na końcach białą farbą, obsypać brokatem i np. dodać czerwone szklane kulki, imitujące bombki, albo opleść drzewko lampkami choinkowymi. Wygląda rewelacyjnie!

ozdoby z szyszek choinka

Mini choinki z szyszek

Szyszki mogą nam również posłużyć za samodzielne choinki w wersji miniaturowej. Wystarczy nabić szyszkę na wykałaczkę, wykałaczkę wsadzić w małe naczynie wypełnione zmieloną kawą i uzupełnione odrobiną wody (ile kawa zabierze), lub w odwrócone do góry dnem tekturowe pudełko (można je wcześniej pomalować na wybrany kolor), a następnie ozdobić koralikami lub wstążeczkami, albo opleść kolorowym sznurkiem. Takie maleńkie choineczki świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których nie zmieści nam się tradycyjne drzewko. Szyszkowa choinka postawiona na biurku w pracy również pomoże wczuć się w świąteczną atmosferę.

ozdoby z szyszek mini choinki

Zawieszki na choinkę

Najłatwiejszy sposób na wykorzystanie szyszek do tworzenia świątecznych ozdób, to zrobienie z nich zawieszek na choinkę. Takie ekologiczne bombki świetnie urozmaicą aranżację bożonarodzeniowego drzewka.

ozdoby z szyszek zawieszka na choinke

Sposób wykonania:

  • z cienkiej wstążeczki odcinamy kawałek, robimy pętelkę i przypinamy szpilką do górnej części szyszki
  • odcinamy drugi kawałek wstążki i wiążemy na zawieszce kokardkę, która zamaskuje końcówkę szpilki oraz końce zawieszki
  • szyszkę pokrywamy niedbale białą farbą oraz brokatem w kleju (w kolorze pasującym do wstążki)

Świąteczny wieniec

Szyszki świetnie sprawdzą się w roli uzupełnienia gotowego świątecznego wieńca. Możemy nimi wypełnić puste przestrzenie, sprawiając, że ozdoba nabierze trójwymiarowego charakteru. Można również stworzyć wieniec od podstaw i wówczas może on być w całości wykonany z szyszek. Jak to zrobić? Wystarczy nabyć w sklepie styropianową bazę wianka, a następnie w górną część każdej szyszki wbić do połowy wykałaczkę. Drugą połowę wykałaczki wciskamy w bazę wianka. Ewentualne luki powstałe między szyszkami możemy zamaskować dodatkowymi ozdobami, np. ładnie zawiązanymi kokardkami w wybranym kolorze.

dodaj komentarz