Co zrobić, gdy nie pamiętam hasła do Facebooka – 3 najlepsze sposoby na ratunek

Nie sposób zliczyć często na ilu stronach zakładamy konta. Jeżeli jesteśmy na tyle inteligentni, to nie dajemy na szczęście wszędzie tego samego hasła, bo dzięki temu nasze dane moglibyśmy stracić w mgnieniu oka. Wielu z nas często nie może jednak uzyskać dostępu do swojego profilu, choćby na tak popularnym Facebooku i zastanawia się co zrobić w takiej sytuacji…

Człowiek co rusz zasypywany jest przeróżnymi komunikatami do zapamiętania. Daty urodzin członków rodziny, wizyty u lekarza, spotkania ze znajomymi. To wszystko zajmuje nam całkiem sporo miejsca w głowie. A co dopiero ze wszystkimi loginami oraz hasłami, którymi posługujemy się w internecie? Oto krótki poradnik dla wszystkich, którzy wpisują namiętnie w Google nie pamiętam hasła do Facebooka.

1. Jak zresetować hasło na Facebooku?

Jeżeli wciąż nie możemy uzyskać dostępu do naszego ukochanego konta na Facebooku, to koniecznie musimy podjąć następujące kroki:

 • Przejść do strony głównej, aby się zalogować;
 • dotrzeć myszką do prawego górnego rogu i kliknąć opcję Nie pamiętasz hasła?;
 • wpisać adres e-mail, numer telefonu, pełne imię i nazwisko lub nazwę użytkownika powiązaną z naszym kontem;
 • kliknąć opcję szukaj;
 • i postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

2. Co jeśli mail do odzyskiwania hasła nie dotrze?

Już ukryłeś twarz w dłoniach z rozpaczy, ponieważ nie dotarł do Ciebie e-mail dotyczący resetowania hasła na Facebooku, bez którego nie możesz żyć? Pocieszymy Cię, jeszcze nie wszystko stracone. Spróbuj:

 • Sprawdzić folder SPAMU lub wiadomości-śmieci na swojej skrzynce pocztowej;
 • zweryfikować wszystkie adresy e-mail oraz numery telefonu powiązane z Twoim kontem. Wiadomość dotyczącą resetowania hasła możesz wysłać bowiem na wszystkie z tych kont;
 • spróbuj znowu zresetować hasło;
 • jeżeli znowu nie dostałeś żadnej informacji od Facebooka, to odczekaj dwadzieścia cztery godziny i spróbuj ponownie;
 • jeżeli i to się nie udało, to pozostaje Ci się tylko skontaktować z dostawcą Twoich usług internetowych, aby upewnić się że wiadomości e-mail z Facebooka nie są blokowane.

Strona Facebooka na ekranie komputera

3. Jak stworzyć bezpieczne hasło?

Cóż… czasem wystarczy po prostu nauczyć się efektywnego zapobiegania podobnym zdarzeniom. Hasło zazwyczaj tracimy z powodu włamania do konta lub naszej własnej sklerozy. Warto więc zastosować się do dwóch poniższych rad, aby nigdy więcej coś takiego się nam nie przytrafiło:

 • Silne hasła – pamiętajmy o tym, że hasło na Facebooku powinno zawierać minimum sześć znaków. Niech będzie to dość skomplikowana kombinacja cyfr, liter oraz znaków interpunkcyjnych. Odpadają tutaj wszelakie imiona naszych zwierzaków, daty urodzenia i tym podobne. Takie coś jest wprost otwartym zaproszeniem dla hakerów i nieprzychylnych nam osób, które ucieszyłyby się z dostępu do naszych prywatnych danych. Wystrzegajmy się także zapisywania haseł w kalendarzach oraz notatnikach, noszonych przy sobie – w razie przypadkowej kradzieży stracimy wszystko.
 • Łatwe dla nas – warto wspomnieć także o tym, że hasło powinno być trudne do ustalenia dla innych ludzi, lecz łatwe do odszyfrowania dla nas. Mi niestety już całkiem sporo razy zdarzyło się, że głowiłam się godzinami nad tym, jakie hasło ostatnio ustaliłam.

2 komentarze

 1. Kornelia
  5 października 2016 at 10:35 Odpowiedz

  No mi sie już taka sytuacja przytrafiła. Ile nerwów przy tym straciłam…. kiedyś nawet dostałam powiadomienie, że ktoś sie na moje konto zalogował. No także takie rzeczy sie dzieją…

 2. Ginie
  29 listopada 2016 at 09:23 Odpowiedz

  I dlatego ja nie mam facebooka i nie mam z tym problemów 😛

dodaj komentarz