Proste, maksymalnie wygładzone włosy są dziś bardzo modną alternatywą dla fal czy loków. To bardzo klasyczna i elegancka fryzura, która pasuje do każdej długości oraz wszystkich kształtów twarzy. Podkreśla ona to, że nasze włosy są zdrowe i błyszczące, jest wygodna i całkiem łatwo ją wykonać. Jak zatem poskromić wszelakie niechciane fale i nierówności? Jest na to kilka skutecznych sposobów.
- Jak prostować włosy prostownicą?
- Jak prostować włosy na szczotce?
- Trwałe chemiczne prostowanie
- Czym prostować włosy – jaki sposób wybrać?
Jak prostować włosy prostownicą?
Najłatwiejszą i najbardziej wygodną metodą prostowania włosów jest użycie prostownicy. Dzięki niej w nieskomplikowany i szybki sposób ujarzmimy swoje kosmyki. Jeżeli włosy nie są wystawione na wilgoć, taka fryzura wytrzymać może nawet do dwóch dni. Choć powszechna opinia o tym, że używanie prostownicy niszczy włosy jest prawdziwa, wiele zależy jednak od tego, jakie urządzenie wybierzemy. Warto zainwestować w nieco droższy sprzęt z ceramiczną powłoką, która ochroni nasze kosmyki przed nadmiernym działaniem wysokiej temperatury. Pamiętajmy również o tym, że nie należy prostować niedosuszonych włosów. Dobrą opcją jest także używanie specjalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów narażonych na działanie wyższej temperatury, które nakłada się zazwyczaj przed samym prostowaniem.
Jak prostować włosy na szczotce?
Jeżeli nie mamy ochoty lub funduszy, aby inwestować w dobrą prostownicę, wystarczy nam okrągła szczotka i suszarka. Po umyciu włosów warto nałożyć na nie specjalny preparat, dzięki któremu ich prostowanie będzie łatwiejsze. Sama szczotka powinna posiadać metalową wkładkę, która nagrzewa się i pomaga przy skutecznym wygładzaniu kosmyków. Każde z pasm powinniśmy traktować z osobna, przeciągając przez szczotkę i susząc jednocześnie. Aby utrwalić efekt, fryzurę spryskać można lakierem.
Trwałe chemiczne prostowanie
Najdroższą, ale również najtrwalszą metodą prostowania włosów jest ta chemiczna, która wykonywana jest w dobrych salonach fryzjerskich. Wiąże się ona z wydatkiem rzędu 700-1500zł, weźmy jednak pod uwagę fakt, że dzięki niej włosy będą wygładzone nawet do kilku miesięcy, a nie, jak w przypadku poprzednich metod, góra kilka dni. Trwałość efektu zależy między innymi od struktury, długości i grubości włosów. Zanim zdecydujemy się na taki zabieg, pod uwagę musimy wziąć fakt, że tak jak w przypadku farbowania, tak i tutaj pojawią się tzw. odrosty. Jeżeli mamy w miarę proste włosy, nie będą one widoczne, jeżeli jednak w chemiczne prostowanie inwestuje kobieta o kręconych czy falowanych kosmykach, odrastające pasma będą się odznaczać.
Czym prostować włosy – jaki sposób wybrać?
Zanim zdecydujemy się na odpowiednią dla siebie metodę prostowania włosów, zastanówmy się nad tym, czego tak naprawdę potrzebujemy. Jeżeli włosy prostować będziemy jedynie bardzo sporadycznie, wystarczy nam z całą pewnością niedroga szczotka i własna suszarka. Jeśli natomiast prostowanie będzie naszym stałym zabiegiem, warto zainteresować się kupnem wysokiej jakości prostownicy lub zainwestowaniem w chemiczne prostowanie, przy którym jednak liczyć trzeba się ze sporym wydatkiem co najmniej kilka razy do roku.
Ewelina
Idealnie można wyprostować włosy tylko prostownicą. Jak się używa odpowiedniej ochrony na włosy przed wysoką temperaturą to włosy na tym nie ucierpią.
Prosiaczek
To artykuł idealny dla mnie bo zawsze mam problem z prostowaniem włosów.