Dla kogo powiększanie piersi z liftingiem?

Medycyna estetyczna umożliwia kobietom poprawę ich urody, a co za tym idzie – wyzbycie się kompleksów oraz nabranie pewności siebie. W większości przypadków pacjentki zgłaszające się do gabinetów medycyny estetycznej uważaj swój biust za zbyt mały bądź też chcą wyrównać różnicę w kształcie i rozmiarze obu piersi.

Często młode matki pragną poprawić kształt i wielkość biustu po przebytej ciąży, nadać mu jędrność. Czasami jest to także element chirurgii rekonstrukcyjnej piersi. Niezależnie od powodu, zabieg ten poprawia komfort życia, wpływa na samoocenę i poczucie własnej wartości.

Kiedy kobiety decydują się na powiększanie piersi?

Na zabieg powiększania piersi z liftingiem decydują się w większości młode kobiety, które osiągnęły już dojrzałość płciową oraz są tuż po pokwitaniu, u których piersi rozwinęły się w stopniu znikomym – powoduje to u nich dyskomfort psychiczny, czują się gorsze względem innych pań, stale się z nimi porównują. Drugą, dość pokaźną grupę kobiet, stanowią matki, które po przebytych ciążach i związanym z tym karmieniu piersią, straciły tkanką gruczołową, a ich biust stał się obwisły. Te, najczęściej decydują się dodatkowo na lifting piersi.

Kobieta z pięknym biustem w białej bieliźnie

Jakie są przeciwwskazania do powiększania piersi?

Trzeba jednak pamiętać o tym, że ze względu na problemy zdrowotne pacjentki, chirurg plastyczny może nie wyrazić zgody na operację powiększania piersi. Poczekać będą musiały z pewnością kobiety (a właściwie jeszcze dziewczyny), które nie osiągnęły pełnoletności bądź u których nie zakończył się jeszcze naturalny proces wzrostu piersi. Lekarze najczęściej przeprowadzają takie zabiegi u kobiet między 20 a 40 rokiem życia.

Ciąża, a powiększanie piersi

Także kobiety w ciąży lub młode matki, które jeszcze karmią piersią, będą musiały wstrzymać się z tą decyzją. Przeciwwskazaniem może być też jakakolwiek infekcja, czyli gorączka lub przeziębienie. Jako, że jest to operacja to należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa. Możliwości powiększenia piersi odmawia się także kobietom, u których ze względu na obciążenia genetyczne występuje zwiększone ryzyko zachorowania na raka, a także cierpiącym na cukrzycę, nieuregulowane ciśnienie czy schorzenia skórne.

Powiększanie piersi, a zaburzenia psychiczne

Także w przypadku widocznych zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, lekarz nie wyraża zgody na wykonanie zabiegu. Jest to wszystko powodowane troską o zdrowie pacjentek, ponieważ tak jak w przypadku każdej innej operacji, istnieje ryzyko powikłań. A w wyżej wymienionych przypadkach jest ono bardzo duże.

Kobieta z dużym biustem w kuszącym, czerwonym biustonoszu

Jakie powikłania po powiększaniu piersi?

W zależności od organizmu kobiety mogą wystąpić różne powikłania pooperacyjne. Najczęściej jest to ból piersi czy krwawienie, zdarzają się przypadki, gdy gry rany pooperacyjne oraz w okolicach implantu goją się powoli i jest to bolesne. Możliwe jest też pęknięcie skóry, które powoduje wypadanie implantu oraz nadwrażliwość brodawek.

Jak podjąć decyzję o powiększaniu piersi?

Pacjentka podczas pierwszej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej jest informowana o ryzyku związanym z powiększaniem piersi. Jeśli nadal jest zdecydowana na zabieg to przeprowadza się szereg niezbędnych badań, dzięki którym ustala się czy operacja będzie bezpieczna dla zdrowia. Wszystko po to, aby kobieta mogła czuć się dobrze we własnym ciele.

Podobne

2 komentarze

  1. ola
    29 września 2016 at 12:24 Odpowiedz

    lifting piersi to przede wszystkim kosmetyka prawda? takie poprawienie a nie większy temat jak powiększanie?

  2. Danny
    29 listopada 2016 at 08:20 Odpowiedz

    Niektóre kobiety praktycznie w ogóle nie mają biustu więc ja się im nie dziwię, że decydują się na taki zabieg.

dodaj komentarz