Top 4 motocykli dla kobiet

Motocykl kojarzony jest z ryzykiem, adrenaliną i brawurą, a więc z mężczyzną. Tymczasem coraz więcej kobiet bierze los w swoje ręce i przesiada się z siedzenia pasażera za kierownicę jednośladów. Z każdym rokiem rośnie też liczba pań, które zapisują się za kurs prawa jazdy kategorii A. Można zatem zastanawiać się czy produkuje się specjalne motocykle dla kobiet? A może panie same przystosowują motocykle do swoich potrzeb?

Jakie są kryteria kobiet?

Na rynku motoryzacyjnym nie istnieje żaden typ motocykla, który byłby zaprojektowany z myślą o użytkowniczkach płci pięknej. Kobiety w tych pięknych maszynach cenią sobie przede wszystkim bezpieczeństwo, komfort jazdy i jej ergonomię – a nie jakby się mogło wydawać, wygląd zewnętrzny i kolor. Panie z pośród szerokiej gamy motocykli wybierają zazwyczaj te, które po pierwsze są dostosowane do ich doświadczenia na drodze, po drugie te, które są dla nich bardziej komfortowe. Tym samym panie wybierają jednoślady, które są nieco niższe – chodzi tu głównie o odległość siodła od podłogi, mają mniejszą masę, co ma wielkie znaczenie podczas garażowania motocykla i te, które mają, mniejszą moc niż te przeznaczone dla panów.

Które motocykle najczęściej wybierają panie?

Dokładnie tak samo jak panowie, panie mają swoje ulubione typy motocykli, które kupują chętniej. Wśród nich znajdują się jednoślady przeróżnego typu – od tzw. Cross’ów, przez ścigacze na chopperach kończąc. Warto zapoznać się z najczęściej wybieranymi przez kobiety motocyklami, które niewątpliwie mają w sobie to „coś”, co przyciąga panie.

Yamaha Virago 505

Jest to motocykl typu chopper bardzo chętnie kupowany przez panie. Do zakupu zachęca nisko osadzone siodło – wysokość 720 mm oraz jego lekkość – jedyne 182 kg. Ponadto walorami motocykla jest duża ilość chromowanych elementów i ogólna, nowoczesna, dynamiczna sylwetka, która zapewne jest w stanie spodobać się niejednej kobiecie.

Motocykl chopper yamaha

Suzuki Bandit S650

Wybierają go kobiety posiadające doświadczenie w jeździe jednośladem. Dosyć ciężka – ważąca aż 220 kg i wysoka – 800mm konstrukcja, cieszy się jednak powodzeniem wśród pań ze względu na dobrą skrętność kierownicy i łatwość w manewrowania motocyklem, co przydatne jest szczególnie dla kobiet mieszkających w mieście.

Kawasaki Ninja 250R

Motocykl ten najczęściej wybierają panie, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jednośladami. Jest to bardzo przyjemny, lekki, bo ważący jedynie 154 kg motocykl, o dosyć nisko osadzonym siodle – 775mm. Jest om odpowiedni dla kobiet o przeciętnym wzroście. Lekkość maszyny wpływa na łatwość manewrowania, co stanowi jej dodatkowy atut.

Motocykl kawasaki

Kawasaki KLX 125

Jest to maszyna bardzo ciekawa ze względu na jej podwójne przeznaczenie. Ze względu na swoją lekkość (113kg), niewielką moc i przystępną cenę jest odpowiedni nie tylko do jazdy miejskiej ale także idealnie nadaje się do offroadu. Najczęściej wybierają go panie, które dopiero zaczynają swoją przygodę z motocyklami ale wiedzą, że jazda uliczna to dla nich za mało.

Oczywiście motocykli popularnych wśród pań jest więcej, a to który wybierzemy zależy tylko od osobistych preferencji każdej z nas. Większość kobiet, które nabrały już doświadczenia w jeździe jednośladem, jako drugi motocykl zazwyczaj wybierają już maszyny o dużej pojemności, sporej wadze i mocy – czyli te, którymi na co dzień jeżdżą panowie.

2 komentarze

  1. Jagaaa
    5 października 2016 at 11:24 Odpowiedz

    Ja osobiście nie przepadam za motocyklami ale moja znajoma lubi i jeździ dosyć często. Jak jakoś się boję. Nie nadaje się do tego.

  2. Troskliwy_Misiek
    29 listopada 2016 at 09:10 Odpowiedz

    Motocykle to piękne maszyny ale nigdy bym na nie nie wsiadła. Za bardzo się boję.

dodaj komentarz